Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

Archiwum - Aktualności

20 grudnia 2013 21:04

KLASA V - ŚWIĄTECZNIE


W ostatni dzień przed przerwą świąteczną odbyła się w naszej klasie mała uroczystość. My, czyli uczniowie klasy V, zorganizowaliśmy skromne spotkanie opłatkowe.


Na początek przygotowaliśmy odpowiednio stół, wyłożyliśmy słodkie pyszności, owoce i napoje. następnie pani złożyła wswzystkim życzenia i podzieliliśmy się opłatkiem. Życzyliśmy wszystkiego i wszystkim bez wyjątków. Było nastrojowo. W tle słychać było kolędy i czuć było świąteczną atmosferę. Od wychowawczyni otrzymaliśmy skromny prezent w postaci mikołajka do zawieszenia na choinkę, będzie on nam przypominał o naszej klasie w kolejnych latach.


Nie zapomnieliśmy również o naszych koleżankach i kolegach z innych klas oraz o nauczycielach, którym postanowiliśmy też złożyć życzenia i podzilić się z nimi opłatkiem.

Potem wszyscy zasiedliśmy do wspólnego stołu. Jedząc ciasta upieczone przez nasze mamy dzieliliśmy się wrażeniami z różnych dziedzin naszego życia. Myślimy, że każdy z nas zapamięta to miłe spotkanie i będzie je w przyszłości dobrze wspominał.


Po skromnym poczęstunku w klasie udaliśmy się na salę OSP w Lądku gdzie wspólnie z innymi uczniami Szkoły Podstawowej i Gimnazjum wzięliśmy udział w przedstawieniu z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

 

Serdecznie dziękujemy rodzicom, dzięki którym mieliśmy napoje, owoce, pyszne ciasta i ciasteczka oraz jednorazowe naczynia.

 

Uczniowie klasy V

 

 

 

Wesołych Świąt

Bez zmartwień,

z barszczem, z grzybami, z karpiem,

z gościem co niesie szczęście!

Czeka nań przecież miejsce.

           

Wesołych Świąt!

A w Święta,

niech się snuje kolęda.

I gałązki świerkowe

niech nam pachną na zdrowie.

 

Wesołych Świąt!

A z Gwiazdką –

pod świeczek łuną jasną

życzcie sobie – najwięcej:

zwykłego, ludzkiego szczęścia.

 

                                (W. Melzacki: Wesołych Świąt!)

 

Przeczytano: 1826 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: