Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

Archiwum - Aktualności

06 grudnia 2013 18:06

WESOŁE KANAPKI DLA SZKOLNEJ GROMADKI

Bardzo ważnym elementem wpływającym na zdrowe życie jest odpowiednie odżywianie, czyli zrównoważona, zdrowa (mało lub nieprzetworzona wcale) dieta, w której źródłem energii są białka, węglowodany i tłuszcze w odpowiednim stosunku.

Prowadząc przeciętny tryb życia powinniśmy jeść mniej tłuszczu i cukru, a więcej naturalnych produktów skrobiowych, jak ziarna, warzywa i owoce.


Ale dzieci często grymaszą, kombinują, aby tylko w szkole nie jeść drugiego śniadania. Tymczasem jest to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!


5 grudnia uczniowie klasy trzeciej wraz z wychowawczynią p. Marzeną Jurgą wspólnie przystąpili do przygotowywania wesołych kanapek. Pomysły były rewelacyjne, a kanapki kolorowe, ciekawe i bardzo smaczne. Niektóre nawet powędrowały do rodziców, jako miła niespodzianka po ciężkim dniu w pracy.

Jak się okazało - kanapka nie jest czymś strasznym, tylko pożywną, smaczną i zdrową przekąską. Zwłaszcza, że w sprytny sposób można w niej ukryć wiele witamin zawartych w warzywach.


Polecamy pomysły na wesołe kanapki, które urozmaicą posiłki, a także przemycą do diety dziecka wiele kolorowych i zdrowych warzyw, a także wiele radości ze wspólnej pracy nad ich przygotowaniem.

 

„Należy żyć nie po to, aby jeść, a jeść po to, aby żyć.”

Przeczytano: 1734 razy. Wydrukuj|Do góry

WESOŁE KANAPKI