Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

Archiwum - Aktualności

03 grudnia 2013 22:35

Mikołajki w kinie i palmiarni

Niezapomniana podróż po odległych kontynentach, wśród bogatej roślinności różnych stref klimatycznych


Dnia 3 grudnia 2013r. uczniowie z klasy II, III oraz V wraz z wychowawczyniami p. Renatą Nowak, p. Marzeną Jurgą, p. Agnieszką Matuszewską oraz p. Olgą Warczygłową i p. Beatą Jędro odbyli niezapomnianą podróż po odległych kontynentach, wśród bogatej roślinności różnych stref klimatycznych oraz dźwięków żywych ptaków i szumu wody.

A tym urokliwym miejscem była Palmiarnia Poznańska - jeden z najstarszych w Europie ogrodów tego typu. Jej unikalne zbiory to 17 tys. roślin należących do 1100 gatunków. Staraliśmy się dotrzeć do każdego jej kącika, by jak najwięcej zobaczyć, a było aż 9 pawilonów:


I Pawilon – roślinność subtropikalna

II, III Pawilon – roślinność klimatu umiarkowanego

IIIA Pawilon - akwarium

IV Pawilon – sukulenty Ameryki

V, VI Pawilon – roślinność tropikalna

VII Pawilon – rośliny wodne

VIII Pawilon – podszycie lasu tropikalnego

IX Pawilon - kserofity starego i nowego świata oraz sawanna

 

Udało się nam ponadto zobaczyć pokaz bojowników wspaniałych – pięknych ryb egzotycznych, który odbywa się od 26.11. do 08.12.

Opis i zdjęcia nie zastąpią jednak osobistej obecności i kontaktu na żywo z egzotycznymi roślinami i zwierzętami, dlatego warto zobaczyć to miejsce.


W programie naszej wycieczki była również inna podróż, a mianowicie do Krainy Lodu.

Dzięki magicznym okularom wraz z piękną Anną wyruszyliśmy na wielką wyprawę.

 

Bohaterka pragnęła odnaleźć swoją siostrę Elsę, której magiczna moc uwięziła królestwo Arendelle w okowach wiecznej zimy. W poszukiwaniach towarzyszył jej Kristoff, przed którym górskie szlaki nie kryły żadnych tajemnic i jego lojalny renifer Sven. Podczas misji ocalenia królestwa przyjaciele zmierzyli się z surową pogodą, napotkali niebotyczne góry, tajemnicze trolle i zabawnego bałwana o imieniu Olaf.

 

Wspaniała animacja i efekty 3D urzekły każdego z nas.

 

Taki sposób obchodzenia klasowych mikołajek spodobał się wszystkim uczestnikom wycieczki. Już planują kolejny wypad …


Przeczytano: 2280 razy. Wydrukuj|Do góry

Poznań