Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

Zajęcia dodatkowe

28 marca 2015 10:08 | Zajęcia dodatkowe

Treningi KARATE

 

     Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum w Lądku mają okazję brać udział w zajęciach karate oraz poznać korzyści płynące z uprawiania sportu. Karate ma też pozytywny wpływ na kształtowanie charakterów oraz postaw młodych ludzi w środowisku lokalnym.


Zajęcia prowadzi instruktor Tomasz Muszyński 2 Dan

Poniedziałki i czwartki godz: 17:00 do 18:00

Więcej informacji pod numerem telefony 602 299 883


Dlaczego warto je trenować?

   Trening karate jest doskonałą formą dania upustu młodzieńczej energii, niejednokrotnie być może nawet wyładowania nadmiernej agresji. Trening karate cechuje symetryczny rozwój obu stron ciała, przyczyniając się do harmonijnego rozwoju. Obok gier sportowych, karate jest dyscypliną kształtującą najwyższy poziom koordynacji. Sytuacje, jakie zmieniają się podczas walki z przeciwnikiem wymagają od ćwiczącego umiejętności szybkiego reagowania na zmieniające się warunki i błyskawiczny wybór odpowiednich technik prowadzących do wygranej walki. Ta umiejętność wymaga ciężkiej i mozolnej pracy na treningu, która rozwija tym samym u ćwiczącego wysoką koncentrację i panowanie nad swym ciałem i umysłem. Karate rozwija doskonale zwinność i gibkość, poszerzając zakres ruchów w stawach, co korzystnie wpływa na elastyczność mięśni i ścięgien u rozwijającej się młodzieży, wzmacnia aparat więzadłowo-mięśniowy, przyczyniając się tym samym do harmonijnego rozwoju organizmu i higieny estetycznej ciała.     Zaletą treningów jest większe poczucie własnej wartości, które wzrasta wraz z dłuższym okresem spędzonym na treningach i pracy nad sobą. Karate jest także dobrym sposobem na zdrowy tryb życia dzieci i młodzieży, pomaga im osiągać lepsze wyniki w szkole, a także zmusza do walki z własnymi słabościami. Poprzez treningi młodzi ludzie nie szukają złych wrażeń, gdyż zwiększa się u nich poczucie odpowiedzialności i swoistej samodyscypliny, jest to także dobry sposób na spędzenie w sposób bezpieczny i atrakcyjny wolnego czasu. Uczestnictwo w treningach jest także antidotum na wszelkiego rodzaju patologie dotykające młodych ludzi w okresie ich psychofizycznego rozwoju.

 


Przeczytano: 770 razy. Wydrukuj|Poleć znajomemu|Do góry

Zdjęcia: