Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

Dla rodziców

23 września 2014 21:21 | Dla rodziców

JĘZYK ANGIELSKI - JAK MAM POMÓC? PRZECIEŻ NIE ZNAM JĘZYKA.

 

 

Rodzice nieznający języka, którego ich dziecko się uczy, często pozostawiają je samemu sobie, zakładając, że niewiele mogą pomóc. Nic bardziej mylnego. Wystarczy dodać zabawę z językiem obcym do codziennych domowych zajęć. Można wspólnie z dzieckiem stworzyć schematy zachowań sprzyjających nauce, wypracować nawyk wieczornego słuchania nagrań, asystować dziecku podczas odrabiania pracy domowej.

Obecność rodziców upewni dziecko w przeświadczeniu, że nauka języka jest ważna, i że obie strony czerpią z niej przyjemność. Zabawa dziecka z językiem angielskim w towarzystwie rodziców to świetna dodatkowa możliwość kontaktu z tym językiem. Warto wykorzystać materiały zawarte w Książce ucznia, Zeszycie ćwiczeń (jeżeli dziecko z niego korzysta), na płycie audio CD, na CD‑ROM‑ie oraz w poniższym poradniku, by czynnie wspierać małego ucznia w nauce.

Przeczytano: 983 razy. Wydrukuj|Do góry