Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

IV Innowacja pedagogiczna

27 marca 2017 20:20 | IV Innowacja pedagogiczna

TEATR W KLASIE PIERWSZEJ Uczniowie klasy pierwszej pod czujnym okiem swojej wychowawczyni przygotowali spektakl teatralny pt. „Witamy wiosnę”, na który zostali zaproszeni uczniowie z innych klas a także rodzice. Premiera odbyła się 27 marca 2017r.

 Młodzi aktorzy zagrali następujące role:

Pani Zima-Michalina Kolańska

Pani Wiosna- Joanna Duszyńska

Żabki- Nikola Kasprzyk, Jakub Staszak, Lidia Pawela, Aleksandra Marciniak

Zajączki – Antonina Michalak, Maja Loritz, Nadia Warczygłowa, Wiktor  Adaszak, Jakub Adamkiewicz

Kos – Piotr Kierzek

Wróbel – Stanisław Marczyk

Sroka – Daria Orchowska

Bocian – Julia Kujawa

Konik polny – Franciszek Taras

            Występ uczniów nagrodzono gromkimi brawami. Była to zachęta do dalszej pracy artystycznej.

 

Teatr odgrywa ogromną rolę w życiu człowieka – kształtuje jego osobowość, rozwija umiejętności twórczej ekspresji, wpływa na kształtowanie intelektu. Edukacja teatralna stała się więc jedną z ważniejszych form pracy z dziećmi. Zajęcia teatralne uwrażliwiają uczniów na piękno słowa, muzyki, dają radość, uczą kultury teatralnej. Praca nad przedstawieniem pozwala na rozwinięcie zdolności poznawczych, ćwiczenie pamięci, poprawnej wymowy, wzbogaca też  wiedzę o teatrze.

Przeczytano: 543 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: