Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

III Innowacja pedagogiczna

11 czerwca 2017 17:28 | III Innowacja pedagogiczna

WYPRAWA "AMBASADORÓW DŁUGOWIECZNOŚCI"

 Innowacja pedagogiczna „Ambasadorzy długowieczności” dobiegła końca, ale mam nadzieję, że dla przyszłych już czwartoklasistów nie oznacza to końca zdrowotno - przyrodniczych projektów.


Zależało nam na promowaniu zdrowego stylu życia w pięknym miejscu, w którym mieszkamy, jakim jest Nadwarciański Park Krajobrazowy.


Dlatego też swoją działalność od tego miejsca zaczęliśmy i postanowiliśmy na jej zakończenie  wyruszyć na rajd pieszy wśród pól i łąk do Lądu.


Kolejna już wyprawa okazała się jak zwykle wspaniała, ale niestety za krótka. Miło było wędrować wśród śpiewu ptaków, szumu drzew i niebiańskich zapachów otaczającej nas przyrody, która o tej porze roku wygląda wyjątkowo. Po drodze wstąpiliśmy do zaprzyjaźnionego Ośrodka Edukacji Przyrodniczej, by obejrzeć wystawę fotografii na płótnie p. Jerzego Orchowskiego, ukazującej piękno naszych terenów. Dłuższy przystanek mieliśmy na przystani „Marina”, gdzie oddaliśmy się rozkoszom podniebienia i wspólnym zabawom.


Serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom za aktywny udział w przedsięwzięciu, za ciekawe wskazówki i pomysły, zakup potrzebnych na zajęcia materiałów, produktów spożywczych oraz wszelkie przejawy dobrej woli i ciepłe słowa.

 

Mam nadzieję, że działalność „ambasadorów długowieczności” pozwoliła na wyrobienie odpowiednich nawyków, które będą procentować w dorosłym życiu oraz zapewnią im wszechstronny rozwój.


Podczas wyprawy towarzyszył nam „tajemniczy fotoreporter” , któremu z całego serca dziękujemy.


Życzę udanych, „zdrowych wakacji, ” wśród przyrody i w zgodzie z nią. 

 

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY PANU JERZEMU ORCHOWSKIEMU ZA "OBRAZ" PODAROWANY DLA KLASY, ILUSTRUJĄCY PIĘKNO NASZEGO REGIONU ŁĄCZĄCE SIĘ Z NIEZWYKŁĄ PASJĄ AUTORA.

 

 UCZNIOWIE KLASY IIIA WRAZ Z WYCHOWAWCZYNIĄ MARZENĄ JURGĄ

 

 

 

 

 

Przeczytano: 283 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: