Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

III Innowacja pedagogiczna

13 maja 2017 22:25 | III Innowacja pedagogiczna

KULINARNA INWENCJA TWÓRCZA - TWORZYMY WŁASNE RECEPTURY

 

 

 

Czasem z nudów można wymyślić coś dziwnego, fajnego, albo pysznego. Takie rzeczy zazwyczaj robimy dla osób, którym chcemy się przypodobać lub które kochamy. Są one dla nas natchnieniem do pracy i jest nam miło, że możemy kogoś uszczęśliwić takim małym gestem.

 

Dlatego warto spróbować własnych sił w tej kwestii. Tym razem zadaniem „ambasadorów długowieczności” było przygotowanie autorskiej receptury na zdrowe danie z wykorzystaniem wafli ryżowych (składniki, sposób wykonania). Następnie dostarczenie potrzebnych akcesoriów do szkoły i do dzieła. Na stołach pojawiły się: śliwki, winogrona, mandarynki, kiwi, borówki, żurawina, gruszki, jabłka, banany, marchewki, ogórki, papryka, pasta soczewicowa, pasta z fasoli, pasta z buraczków, natka pietruszki, jogurty, serki itp. I do dzieła. Praca wrzała w pocie czoła, w efekcie czego powstały niezwykle smaczne, zdrowe i efektownie podane dania:

 

„Warzywne szaleństwo” – Piotr Bartczak;

 

„Mieszanka pyszności” – Oliwia Grodzka;

 

„Owocowe szczęście” – Franciszek Grzywiński;

 

„Słodko i kolorowo” – Paula Kasprzyk;

 

„Kształtne kanapki” – Teresa Kierzek;

 

„Kolorowa kraina słodkości” – Aleksandra Michalak;

 

„Torciki wytrawno – wytrawne” – Zuzanna Orchowska;


„Trójsmaczek” – Igor Orchowski;

 

„Torciki z nutką przyjemności” – Sylwia Pawela;

 

„Owocowo – śmietanowo” – Oliwia Stogińska;

 

„Sałatka so – so” – Alicja Warzych;

 

„Owocowa bomba” – Marika Wiechcińska.

 

Uczta była iście niebiańska, a towarzyszyła jej poezja smaku, aromatu oraz nastrojowa muzyka klasyczna.

 

„Ambasadorzy długowieczności” chętnie podzielą się własnymi recepturami na pyszne dania, które można sprawnie i z niewielkim nakładem finansowym przygotować dla swojej rodziny, znajomych czy też innych gości.

 

ŻYCZYMY SMACZNEGO!

Przeczytano: 312 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: