Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

III Innowacja pedagogiczna

06 kwietnia 2017 19:04 | III Innowacja pedagogiczna

DLACZEGO WARTO DBAĆ O SWÓJ WYGLĄD? - Z WIZYTĄ U KOSMETYCZKI

 

 


 

Na pewno każdy z nas stara się w jakimś stopniu dbać o swój wygląd zewnętrzny. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak prezencja wpływa na całe nasze życie. A ma ona tutaj spore znaczenie. W końcu po coś kupujemy  kosmetyki, a później z nich regularnie korzystamy. Niestety, wiele osób wciąż zaniedbuje tego typu pielęgnację własnego ciała.

 

Czy więc naprawdę warto poświęcać swój cenny czas na dbanie o swoją urodę? Z tym pytaniem zwrócili się „ambasadorzy długowieczności” do kosmetyczki oraz z wieloma innymi przygotowanymi wcześniej zagadnieniami.

 

"Nic tak nie upiększa i nie odmładza, jak wesołość i zadowolenie" (Karol Dickens), ale są jeszcze inne rzeczy, które nam w tej kwestii pomagają. Pani Sandra Szambelan – właścicielka salonu piękności udzieliła trzecioklasistom obszernego wywiadu. Opowiedziała o swojej pracy, klientach, rodzaju oferowanych zabiegów, które przynoszą przyjemność oraz pomagają się odprężyć i zrelaksować. Zademonstrowała różnego rodzaju narzędzia i aparaturę, a nawet pozwoliła na wspólną zabawę i pomalowanie sobie paznokci.

 

I cóż - odmienieni czujemy się znacznie lepiej. Poprawia się nasze całe samopoczucie oraz ogólny nastrój. Mamy więcej siły, energii do działania. Chcemy ochoczo coś robić.

 

Każdy z nas powinien więc dbać o swój wygląd – sami szybko zauważymy, że to może odmienić całe nasze życie. Na szczęście taka domowa pielęgnacja wcale nie musi być trudna. Przecież można znaleźć w ciągu dnia przynajmniej 15 minut wolnego czasu. A wystarczy, że wykorzystamy tę chwilę na krótką pielęgnację naszego ciała.Dzięki temu zawsze będziemy prezentować się wspaniale i poprawimy swoje samopoczucie.

Przeczytano: 334 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: