Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

II Innowacja pedagogiczna

17 czerwca 2016 23:53 | II Innowacja pedagogiczna

SPOTKANIE Z PANEM WÓJTEM

Gmina Lądek to wiejska gmina w województwie wielkopolskim, w powiecie słupeckim.

 

Pierwszoklasiści postanowili dowiedzieć się więcej o swojej gminie i zaprosili na spotkanie Pana Wójta Gminy Lądek - Artura Miętkiewicza.

 

Pan Wójt opowiedział dzieciom na czym polega jego praca. Udzielił wielu cennych informacji o Lądku i gminie Lądek. Po tej części spotkania nadszedł moment na udzielanie odpowiedzi na pytania dzieci. Między innymi Pan Wójt musiał się zmierzyć z takimi pytaniami:

  • Czy lubi Pan swoją pracę?

  • Czy uprawia Pan jakąś dyscyplinę sportową?

  • Czy jest Pan miłośnikiem piłki nożnej?

  • Czy lubił Pan chodzić do szkoły?

  • Czy czyta Pan książki?

Po tym pytaniu nadeszła chwila na czytanie książki. Dzieci z wielką uwagą słuchały czytanego fragmentu ,,Kubusia Puchatka”. Dla naszego gościa również była to wielka radość, gdyż jak poinformował wszystkich uwielbia tę lekturę i samą postać Kubusia.

 

Najmłodsi przedstawili również swoje marzenia i prośby. Jak się okazało wielkim marzeniem wszystkich pierwszoklasistów jest to, żeby w Lądku wybudowano basen!

 

To niezwykłe spotkanie przybliżyło uczniom tematy związane z gminą Lądek. Dzieci podziękowały gościowi gromkimi brawami oraz wręczyły album, który wykonały na lekcji plastyki.

 

Wszyscy uczestnicy spotkania serdecznie dziękują Panu Wójtowi Arturowi Miętkiewiczowi za przybycie na spotkanie i wzbogacenie wiedzy uczniów w tematykę zwiazaną z regionem w którym mieszkają.

 

Innowacja pedagogiczna ,,Uroki regionu – Lądek i okolice” dobiegła końca.

 

Serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom uczniów klasy I A za pomoc i wsparcie w realizowaniu programu, za aktywny udział jak również za ciepłe słowa i pozytywne opinie o programie, które zostały wyrażone w ankiecie ewaluacyjnej dla rodziców. Cieszy fakt, że rodzice podsuwają pomysły do dalszego poszerzania wiedzy o regionie. Z całą pewnością w przyszłym roku szkolnym te pomysły będą brane pod uwagę.

Przeczytano: 539 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: