Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

II Innowacja pedagogiczna

08 czerwca 2016 17:12 | II Innowacja pedagogiczna

TAJEMNICZY GOŚĆ

We wtorkowy poranek 7 czerwca pierwszoklasistów odwiedził tajemniczy gość. Gdy wszedł do klasy zapadła cisza… Nikt nie spodziewał się gościa w takim stroju…

 

Po chwili nastąpiło wielkie odgadywanie, kim jest ów tajemniczy przybysz i dlaczego ma taki strój. Pierwszoklasiści jak zwykle byli niezawodni i w krótkim czasie rozwiązali zagadkę. Okazało się, że na spotkanie z dziećmi przybył pan Jerzy Orchowski. A ten dziwny strój pomaga mu w realizowaniu jego pięknej pasji.

 

Pan Jerzy jest zawodowym strażakiem. Natomiast jego wielką pasją jest fotografowanie. Przygoda z aparatem fotograficznym zaczęła się gdy miał niespełna 10 lat. Opowiadał dzieciom o tym jak dawniej robiono zdjęcia. Pokazał stary aparat z kliszą.

 

Jednak ogromnym zainteresowaniem dzieci cieszył się nowoczesny sprzęt fotograficzny, którym obecnie posługuje się nasz gość. Pan Jerzy z wielkim zaangażowaniem opowiadał o swojej pasji. Wykonuje on wiele zdjęć ale w szczególny sposób upodobał sobie przyrodę Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego i uwieńcza ją na swoich fotografiach.

 

Cele spotkania:

- uwrażliwianie dzieci na otaczający świat,

- zachęcanie do obserwacji tego, co je otacza,

- pobudzanie wyobraźni oraz aktywności twórczej,

- pielęgnowanie i rozwijanie zainteresowań,

- spotkania z ciekawymi ludźmi,

- budzenie szacunku dla zainteresowań innych ludzi,

- poznawanie najbliższego otocznia,

- poznanie tajników fotografii,

- integracja zespołu.

 

Na zakończenie pan Jerzy wykonał wszystkim uczestnikom pamiątkowe zdjęcie i wręczył widokówki pokazujące piękno gminy Lądek. Radość dzieci była ogromna, gdyż nasz gość przekazał również wszystkim uczniom zdjęcia ze spotkania.

 

Wszyscy uczestnicy zajęć serdecznie dziękują panu Jerzemu Orchowskiemu za przybycie na spotkanie, dostarczenie dużej dawki pozytywnych emocji, wzbogacenie wiedzy uczniów w informacje dotyczące Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego oraz za ukazanie piękna naszych okolic w fotografii.

 

Przeczytano: 765 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: