Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

II Innowacja pedagogiczna

28 kwietnia 2016 16:08 | II Innowacja pedagogiczna

NASZ POWIAT WIDZIANY OCZAMI ARTYSTÓW

 

 

Dzieci z klasy I A wraz z wychowawcą Renatą Nowak skorzystały z zaproszenia pani dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lądku Iwony Szubińskiej i wybrały się obejrzeć wystawę poplenerową artystów Słupeckiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego - ,,ZAKĄTKI NASZEGO POWIATU”

 

Uczniowie klasy I A wiedzą, że szkoła, do której uczęszczają znajduje się w gminie Lądek. Natomiast gmina Lądek wchodzi w skład powiatu słupeckiego. Piękno tego powiatu właśnie mogli podziwiać na tejże wystawie.

 

Przede wszystkim obiektem zainteresowań artystów, którzy wykonali te dzieła była przyroda powiatu – jeziora, rzeka Warta, Nadwarciański Park Krajobrazowy, sady. Dzieci mogły również zobaczyć między innymi jak cudownie oczami artystów zaprezentował się klasztor w Lądzie, kościół św. Wawrzyńca w Słupcy, lotnisko w Powidzu.

Dowiedziały się, że wśród wielu obrazów znajdują się dzieła wykonane przez lokalną artystkę panią Zofię Wawrzyniak – która była wieloletnią nauczycielką plastyki w Szkole Podstawowej w Lądku.

 

Cele zajęć:

  • rozbudzanie zainteresowań malarstwem,

  • dostrzeganie form oraz bogactwa barw w naturze,

  • rozwijanie wyobraźni dziecka poprzez kontakt z wytworami sztuki,

  • rozwijanie zdolności percepcji malarskich dzieł sztuki: spostrzeganie, rozumienie, przeżywanie, wartościowanie,

  • poznanie specyfiki regionu poprzez malarstwo,

  • kształtowanie umiejętności zachowania się w miejscach publicznych.

 

Uczniowie klasy I A wraz z wychowawcą serdecznie dziękują pani dyrektor Iwonie Szubińskiej za zaproszenie oraz za udzielenie ciekawych informacji na temat wystawy.

 

 

 

Przeczytano: 531 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: