Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

II Innowacja pedagogiczna

19 kwietnia 2016 17:21 | II Innowacja pedagogiczna

W WARSZTACIE SAMOCHODOWYM

19 kwietnia dzieci z klasy I A pod opieką wychowawcy Renaty Nowak i pani praktykantki Pauliny Ciubak wybrały się do warsztatu samochodowego. Uczestników wycieczki gościł dziadek jednej z uczennic klasy I A – pan Gerard Kuske. Dzięki jego uprzejmości uczniowie mogli dowiedzieć się na czym polega praca mechanika samochodowego. W warsztacie samochodowym wszystko jest ciekawe – podnośniki, silniki, narzędzia oraz wozy wszelkiej maści.

Pan Gerard pokazał dzieciom kolejne elementy auta i opowiadał do czego służą. Zademonstrował również jak przy pomocy dźwigu samochód wędruje do góry. Pokazał wiele narzędzi, którymi posługuje się w trakcie pracy. Była również część praktyczna, gdzie uczniowie mogli zobaczyć jak wykonuje się proste prace naprawcze samochodu.

 

Na zakończenie spotkania na uczniów czekała niespodzianka. Dzięki uprzejmości żony pana Gerarda dzieci po takiej dawce wiedzy mogły się zrelaksować na placu zabaw.

 

Wszyscy uczestnicy spotkania serdecznie dziękują panu Gerardowi Kuske i jego żonie za tak miłe i życzliwe przyjęcie oraz przekazanie cennych informacji, które wzbogaciły wiedzę uczniów.

Przeczytano: 581 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: