Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

II Innowacja pedagogiczna

07 kwietnia 2016 15:25 | II Innowacja pedagogiczna

STRAŻAKIEM BYĆ...

W dniu 6 kwietnia 2016 r. uczniowie klasy I A wraz z wychowawcą wybrali się do OSP w Lądku.

 

Ochotnicza Straż Pożarna im. Józefa Wrzesińskiego w Lądku ma bardzo bogatą historię. Decyzja o jej założeniu zapadła 26 sierpnia 1908 r. Jednostka należy do KSRG a jej siłę bojową stanowią: GCBA MAN 5/32, GBA MAN 2,5/16 oraz SOp VW Transporter. Lądkowskie drużyny odnoszą ogromne sukcesy na zawodach sportowo-pożarniczych. Nie sposób wymienić wszystkich sukcesów. Między innymi: rok 1996 to Mistrzostwa Polski w Częstochowie, gdzie sekcja męska zdobyła I miejsce w sztafecie pożarniczej, a sekcja kobieca cztery lata później również w Częstochowie zdobyła mistrzostwo Polski w klasyfikacji generalnej. Największym sukcesem męskiej drużyny okazało się zdobycie tytułu Mistrza Polski na XIII Krajowych Zawodach - Konin 2011. Na tych samych zawodach drużyna kobiet zajęła trzecie miejsce. Ponadto drużyny startowały na Olimpiadach Pożarniczych CTIF w Warszawie, w Danii, Finlandii, Chorwacji, w Czechach, we Francji, w Niemczech i Austrii.


 Celem zajęć w OSP było:

- poznanie najbliższej jednostki OSP,

- zapoznanie dzieci z pracą strażaka,

- poznanie narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w pracy strażaka,

- utrwalanie numeru alarmowego do straży,

- wzbogacanie wiadomości dzieci na temat ochrony przeciwpożarowej,

- budzenie szacunku dla pracy strażaków.


Spotkanie z uczniami przeprowadził pan Eugeniusz Wrzesiński, który w niezwykle interesujący sposób opowiedział o pracy strażaka i pokazał narzędzia, urządzenia i pojazdy, które posiada jednostka. Ciekawym momentem spotkania była możliwość zobaczenia ogromnej ilości pucharów, medali, dyplomów, które zdobyła lądkowska straż. Jednak najbardziej emocjonującą częścią zajęć było wejście uczniów do wozu strażackiego i krótka przejażdżka. Dzieci w trakcie spotkania przeżyły niezapomniane chwile, spotkały się z ogromną serdecznością i zrozumieniem.

 

Uczniowie klasy I A wraz z wychowawcą serdecznie dziękują panu Eugeniuszowi Wrzesińskiemu za przybliżenie tematyki związanej z odpowiedzialną pracą strażaka, z bezpieczeństwem przeciwpożarowym, a w szczególności za przekazanie cennych informacji o akcjach ratowniczo-gaśniczych i sukcesach sportowych naszej lądkowskiej straży.

 

Przeczytano: 557 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: