Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

II Innowacja pedagogiczna

09 lutego 2016 21:44 | II Innowacja pedagogiczna

Z WIZYTĄ W SKLEPACH

Podsumowując tematykę związaną z obliczeniami pieniężnymi, robieniem zakupów i rodzajami sklepów klasa I A bawiła się w sklep. Było improwizowanie scenek przedstawiających kulturalne zachowanie się podczas robienia zakupów. W klasie na czas zabawy zorganizowano stoisko z zabawkami. Każda zabawka miała tabliczkę z ceną (pełne złotówki), były również pieniążki (papierowe do celów edukacyjnych). Nauczyciel pełnił rolę sprzedawcy, uczniowie byli klientami. W tej zabawie wszyscy klienci spisali się wzorowo.

 

Na zajęciach w klasie omówiono również rodzaje sklepów ze względu na asortyment (między innymi sklepy spożywcze, mięsne, odzieżowe, z zabawkami, meblowe, warzywniaki, apteki, ze sprzętem AGD).

 

Wyposażeni w taką wiedzę uczniowie klasy I A wraz z wychowawcą wybrali się na spacer ulicami Lądku. Obserwowali znajdujące się po drodze sklepy oraz złożyli wizytę w dwóch spośród nich.

 

Celem zajęć w klasie i w terenie było:

- poznanie sklepów w najbliższym otoczeniu,

- kształtowanie umiejętności zachowania się podczas robienia   zakupów,

- wykonywanie obliczeń pieniężnych,

- zapoznanie się z asortymentem znajdującym się w różnych sklepach,

- doskonalenie umiejętności cichego i głośnego czytania,

- zapoznanie z pracą ekspedientki,

- poznanie terminów: sklep, klient, ekspedient, lada sklepowa, kasa, waga.

 

Dzieci w trakcie spaceru mijały: SKLEP KROPKA, SKLEP MIĘSNY, KIOSK RUCHU, APTEKI, DELIKATESY CENTRUM, DOM HANDLOWY KRONOS.

 

Chcąc lepiej poznać funkcjonowanie sklepu klasa pierwsza złożyła wizytę w DELIKATESACH CENTRUM. Na dzieci czekała pani Justyna Niewiadomska, która oprowadziła uczniów po sklepie i opowiedziała o wszystkich elementach związanych z robieniem zakupów od momentu wejścia do sklepu aż do momentu końcowego czyli zapłaty za kupowany towar. Pokazała małym klientom wszystkie działy sklepu, poinformowała, gdzie znajdują się ceny towarów, była również mowa o tym skąd się bierze towar w takim sklepie.

 

Największą niespodzianką były słodkie upominki przygotowane przez panią Justynę.

Serdecznie dziękujemy pani Justynie Niewiadomskiej za poświęcony czas i przekazanie tak wyczerpujących informacji.

 

Ostatnim punktem zajęć była krótka wizyta w domu handlowym KRONOS. Dzieci przechodząc między regałami mogły porównać asortyment tego sklepu z poprzednim. Miały również okazję obserwowania czynności, jakie wykonuje sprzedawca i klient tego sklepu.

Dziękujemy również pani Agnieszce Byczyńskiej za umożliwienie wizyty w domu handlowym KRONOS.

 

 

 

Przeczytano: 720 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: