Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

II Innowacja pedagogiczna

08 grudnia 2015 13:06 | II Innowacja pedagogiczna

W POSZUKIWANIU ŚWIĄTECZNYCH TRADYCJI

 

 

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się dużymi krokami. Polskie zwyczaje związane z tymi świętami są przepiękne. Warto aby je pielęgnować i przekazywać z pokolenia na pokolenie.

 

Uczniowie klasy I A wraz z wychowawcą wybrali się w poszukiwaniu świątecznych tradycji do GOK-u w Lądku. Tam na dzieci czekała pani Iwona Szubińska – dyrektor GOK-u oraz pan Piotr Kaźmierczak – instruktor ds. plastyki.

Na zajęciach dzieci poznały dwie spośród wielu polskich tradycji świątecznych.

Jedną z nich jest smakowita tradycja – wypiekanie pierniczków. Nie może ich zabraknąć w bożonarodzeniowym jadlospisie, ponieważ są one symbolem szczęścia i dostatku.

Wyrabianie ciasta, wałkowanie, wykrawanie wzorów przy użyciu foremek i ozdabianie ciasteczek dostarczyło dzieciom wiele radości.

Nikt nie wyobraża sobie Świąt Bożego Narodzenia bez choinki. To iglaste drzewko od dawna jest symbolem życia i odradzania się.

Zdobienie tego drzewka to tradycja, którą przekazuje się również z pokolenia na pokolenie. W sklepach jest wiele gotowych ozdób, jednak te wykonane własnoręcznie mają swój niepowtarzalny urok. Dzieci miały okazję pod okiem pana Piotra wykonać ozdoby z kolorowego papieru, mieniące się brokatem. Z pewnością ozdoby te będą pięknie wyglądały na świątecznych drzewkach.

 

Wszystkie dzieci biorące udział w zajęciach wraz z wychowawcą składają serdeczne podziękowania pani Iwonie Szubińskiej oraz panu Piotrowi Kaźmierczakowi za przybliżenie tematyki związanej ze Świętami Bożego Narodzenia.

 

Przeczytano: 618 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: