Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

II Innowacja pedagogiczna

03 grudnia 2015 20:02 | II Innowacja pedagogiczna

Z WIZYTĄ W ZESPOLE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH IM. BRACI KOSTANECKICH W ZAGÓROWIE

 

 

2 grudnia na uczniów klasy I A czekała miła niespodzianka – wyjazd na zajęcia do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich w Zagórowie. Jest to największa placówka oświatowa na terenie gminy Zagórów. Jej patronami są Bracia Kostaneccy, naukowcy światowego formatu urodzeni w Myszakowie koło Zagórowa.

 

Uczestników zajęć powitała nauczycielka wychowania fizycznego pani Wioletta Woźna, która sprawowała opiekę nad grupą przez cały pobyt w szkole. Na dobry początek spotkania dzieci uczestniczyły w zajęciach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Najpierw była prezentacja, którą wykonali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, następnie każdy uczeń klasy pierwszej mógł samodzielnie przećwiczyć reanimację na fantomie.


Dzieci również dowiedziały się jak opatrywać rany, co robić w sytuacji złamania kończyny górnej lub dolnej, do czego służy kołnierz ortopedyczny i koc termiczny oraz jak połączyć się z numerem alarmowym 112.

 

Po zdobyciu takiej wiedzy nadeszła chwila na relaks, oczywiście czynny. Uczniowie mieli możliwość przystąpienia do zdrowej rywalizacji, biorąc udział w wielu konkurencjach sportowych.

 

Następnie nadszedł czas na zwiedzanie pomieszczeń szkolnych. Między innymi dzieci:

  • zobaczyły gabinet dyrektora pana Marka Kujawy (pan dyrektor opowiedział młodym uczestnikom spotkania o swojej szkole),

  • zobaczyły sekretariat szkoły, gdzie bardzo serdecznie powitała ich pani Barbara Młodzińska,

  • była chwila na spotkanie ze szkolnym pedagogiem panią Jolantą Suszką,

  • zwiedziły bibliotekę, siłownię, klasopracownię informatyczną, chemiczną.

    Gdy wszyscy dotarli do pracowni chemicznej odbywały się tam zajęcia, któe wzbudziły wiele emocji. Prowadziła je pani Małgorzata Iwanicka. Pod jej opieką młodzież zaprezentowała kilka doświadczeń chemicznych. Zainteresowanie doświadczeniami było ogromne.

 

Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom. Dzieci również przekazały na ręce pani Wioletty album z pracami wykonanymi w szkole w Lądku na zajęciach z edukacji plastycznej.

 

Wszyscy uczniowie klasy I A wraz z wychowawcą Renatą Nowak składają serdeczne podziękowania Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich za możliwość uczestniczenia w niezwykle ciekawych zajęciach, za serdeczne przyjęcie, zdobytą wiedzę i umiejętności jak również za wspólną zabawę.

 

Podziękowania kierujemy również w stronę rodziców klasy I A, którzy byli inicjatorami tego wyjazdu.

Przeczytano: 693 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: