Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

Innowacja pedagogiczna

23 kwietnia 2015 20:31 | Innowacja pedagogiczna

PODZIWIAMY PIĘKNO PRZYRODY W FOTOGRAFII ORAZ MALARSTWIE

      W Gminnym Ośrodku Kultury w Lądku pojawiły się piękne prace z dziedziny fotografii („Cztery pory roku” – edycja 2014) oraz malarstwa (wystawa poplenerowa artystów Słupeckiego Towarzystwa Społeczno – Kulturalnego).


     Dlatego też pierwszoklasiści postanowili udać się czym prędzej, by bliżej przyjrzeć się pięknie otaczającej przyrody, a przy okazji i wydarzeniom historycznym oraz kulturalnym uwiecznionym w pracach artystów, a także amatorów.


     Szczególną uwagę wzbudziły ulotne chwile, których często gołym okiem nie widzimy, a w przybliżeniu wprawiają w zachwyt, jak „Pajęczyna lodowa”, „Ropucha szara szykująca się do wyskoku”, „Kruszyca złotawka”, „Niebo i woda”, „Dorzecze Warty”, , „W ogródku babci – kapusta” i wiele innych, ujętych w fotografiach.


     Najmłodsi podziwiali również piękno przyrody uchwycone w obrazach lokalnych artystów, a wśród nich „Gęsi zagórowskie” p. Zofii Wawrzyniak – wieloletniej nauczycielki plastyki w naszej szkole i wiele innych, jak „Nenufary” Kazimiery Bajen, „Dmuchawce” Marii Kamińskiej itp.


     Dziękujemy „kustoszowi” wystawy p. Piotrowi Kaźmierczakowi za zaproszenie oraz ciekawe informacje na temat powstałych prac.


Uczniowie klasy IA wraz z wychowawcą p. Marzeną Jurgą.

 

Przeczytano: 693 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: