Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

Innowacja pedagogiczna

25 marca 2015 14:25 | Innowacja pedagogiczna

NA TROPACH WIOSNY W NADWARCIAŃSKIM PARKU KRAJOBRAZOWYM

      Gdy synoptycy zapowiedzieli na 25 marca piękną słoneczną pogodę z temperaturą 17˚ C uczniowie klasy IA wraz z wychowawczynią p. Marzeną Jurgą postanowili nie zmarnować takiej okazji i wyruszyć w poszukiwaniu wiosny do Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego.

    

      Przy tak sprzyjających okolicznościach udało się znaleźć wiele jej zwiastunów. Po drodze napotkaliśmy już w ogródkach kolorowe krokusy, przebiśniegi, szafirki, stokrotki, forsycje i fiołki. Dalej rozwijające się pąki drzew i krzewów, na których pająki żwawo pracowały, plotąc swoje sieci. Z oddali słychać było powracające ptaki, a w lesie prawdziwy ptasi koncert. Po łące lekko biegała sarenka, a nad wodą żaby miały swoje gody. Na polach zazieleniło się zboże, a rolnicy wykonywali już pierwsze prace. Krety pokazały również swoją obecność okazałymi kopcami, a motylki latając nad głowami towarzyszyły nam podczas spaceru. Powietrze było rześkie, czuć było woń roślin, więc czuliśmy się bardzo dobrze, ale niestety musieliśmy wracać do szkoły.

      Natomiast w trakcie spaceru podjęliśmy decyzję o kolejnej, jeszcze dłuższej wyprawie.

      Budząca się do życia przyroda na początku nieśmiało pokazuje swe oznaki, ale z biegiem czasu będzie ich coraz więcej.

   

      Wiosna to jedna z najpiękniejszych pór roku, dlatego korzystajmy jak najwięcej z jej walorów, tym bardziej, że jesteśmy mieszkańcami Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego i to piękno mamy na wyciągnięcie ręki.

Przeczytano: 750 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: