Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

Innowacja pedagogiczna

12 lutego 2015 18:35 | Innowacja pedagogiczna

Z KALENDARZEM ZA PAN BRAT

„Najpierw miał wiele kartek

potem schudł do połowy.

W listopadzie kartki pogubił.

W styczniu znowu wisiał nowy”.

               Chodzi oczywiście o kalendarz. Propozycji zakupu na rynku jest mnóstwo. Ale nic nie daje takiej satysfakcji, jak się zrobi coś samemu. Dlatego też pierwszoklasiści postanowili własnoręcznie wykonać kalendarz z motywami Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego.

Zanim przystąpili do pracy wspólnie odpowiadali na pytania typu: O czym informuje nas kalendarz?, Do czego jest nam potrzebny?, Na ile miesięcy podzielony jest rok?, Jakie mamy pory roku? itp.

W klasie zostały zgromadzone różne kalendarze oraz materiały źródłowe. Pomocny okazał się także INTERNET. Dzięki tablicy interaktywnej można było zobaczyć bogactwo szaty graficznej i pomysłowości kalendarzy z całego świata.

Gdy nadeszła wyczekiwana chwila do prezentacji własnego pomysłu, odbyło się losowanie nazw miesięcy do opracowania. I do dzieła. We wspólnym kręgu przy dźwiękach „Czterech pór roku Vivaldiego” powstał klasowy kalendarz przyrodniczy, z którego będziemy korzystać każdego dnia.

Przeczytano: 1334 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: