Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

Innowacja pedagogiczna

10 stycznia 2015 19:13 | Innowacja pedagogiczna

POMÓŻ MI ZROBIĆ TO SAMEMU (Maria Montessori) PROJEKTUJEMY FUNKCJONALNY KARMNIK DLA PTAKÓW
Nie ma większej frajdy dla dziecka, jak możliwość samodzielnego wykonania ozdobnego przedmiotu, okolicznościowej laurki czy też czegoś, co będzie służyć innym. Coś, co zrobimy sami nabiera szczególnej wartości i dodatkowo jest wykonane dokładnie tak, jak sobie wymarzymy.


Uczniowie klasy pierwszej zabawili się w projektantów i przygotowali propozycje karmników dla ptaków. Wcześniej zdobyli potrzebną wiedzę na temat prawidłowości związanych z ich konstrukcją, funkcjonalnością oraz możliwością wykorzystania różnych materiałów. Pracowali wytrwale w trzech zespołach, konsultując się, co do ostatecznej wizji projektu oraz nazwy dzieła. W efekcie powstały trzy modele: KARMNIK KOROLI, KARMNIK POD PTASZKIEM, KARMNIK PIĘKNA. Każdy wyjątkowy, niepowtarzalny, wykonany z dużym zaangażowaniem i inwencją.


Teraz tylko liczymy na przychylność rodziców. Może znajdzie się śmiałek, który podejmie się wyzwania i wykona choć jeden z projektów?

Do takiego karmnika z pewnością przybędzie wielu gości, których radośnie powitamy i poczęstujemy ptasimi smakołykami.

Przeczytano: 863 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: