Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku
http://spladek.pl

18 kwietnia 2015 22:45 | Innowacja pedagogiczna

PROMOWANIE POSTAW EKOLOGICZNYCH

     To jeden z głównych celów obchodów Dnia Ziemi, Światowego Dnia Ziemi czy też Międzynarodowego Dnia Ziemi w dniu 22 kwietnia.


     Aby dobrze przygotować się do tego święta, poznać jego ideę i wartości, którym ma służyć, pierwszoklasiści sięgnęli do źródeł. Dowiedzieli się m.in. ,że organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest świat planety ludzi.


     Wyposażeni w podstawy teoretyczne, świadomi, że Ziemia jest naszym wspólnym dobrem i wszyscy musimy o nią dbać przystąpili do dzieła, przygotowując w zespołach plakaty reklamujące to święto. Pomysłów było bardzo dużo, aż trudno było się zgrać, aby rozpocząć pracę, ale efekty okazały się znakomite.


     Kontynuacja tematyki miała miejsce 17.04. 2015r. w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie, gdzie odbyła się ogólnoszkolna impreza.

 

     „Oby nadchodzące Dni Ziemi były spokojne i pogodne dla naszego pięknego statku kosmicznego, jakim jest nasza planeta w miarę, jak kręci się oraz krąży w mroźnej przestrzeni ze swoim ciepłym i wrażliwym ładunkiem ożywionej natury”.

 (Sekretarz Generalny ONZ, 21 marca, 1971r.)

                    

 

 

Zdjęcia: