Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

Innowacja pedagogiczna

25 czerwca 2015 17:09 | Innowacja pedagogiczna

TUŻ PRZED WAKACJAMI - RAJD PIESZY "NADWARCIAŃSKIM SZLAKIEM"

Na wymarzoną pogodę na pieszy rajd przyszło pierwszakom czekać aż do ostatniego dzwonka, ale było warto. Młodzi przyrodnicy wraz z wychowawcą p. Marzeną Jurgą 25 czerwca wyruszyli na, już od dawna planowany, rajd pieszy „Nadwarciańskim szlakiem”.

czytaj więcej »

11 czerwca 2015 17:45 | Innowacja pedagogiczna

CO SIĘ DZIEJE Z NASZYMI ŚCIEKAMI?

Co się dzieje z naszymi ściekami 11 czerwca sprawdzali pierwszoklasiści. Wyposażeni w podstawy teoretyczne, ruszając tym tropem, znaleźli się w oczyszczalni ścieków w Lądzie. Tu ugruntowa

czytaj więcej »

03 czerwca 2015 16:00 | Innowacja pedagogiczna

SPOTKANIE ZWIERZĄT NA ŁĄCE

We wtorkowe przedpołudnie niebiescy, zieloni, pomarańczowi, różowi – pierwszoklasiści podzieleni na kolorowe grupy udali się na łąkę. Pierwszym zadaniem było dokonanie obserwacji i na barwnych kartkach wypisanie nazw zaobserwowanych zwierząt łąkowych. Nie było z tym problemu....

czytaj więcej »

19 maja 2015 21:07 | Innowacja pedagogiczna

CZY WIATR MOŻNA WYKORZYSTAĆ?

Z odpowiedzią na to pytanie próbowali się zmierzyć młodzi przyrodnicy, wykorzystując własne doświadczenia oraz wyniki przeprowadzonych obserwacji.

czytaj więcej »

10 maja 2015 21:05 | Innowacja pedagogiczna

WIELKIE TO MOZOŁY, NIM MIÓD ZBIORĄ PSZCZOŁY

Mieli okazję się o tym przekonać pierwszoklasiści, uczestnicząc 8 maja „na żywo”w spotkaniu z pszczelarzem w miejscu jego pracy, czyli – pasiece.

czytaj więcej »

30 kwietnia 2015 15:28 | Innowacja pedagogiczna

SŁUŻY DO PICIA, SŁUŻY DO MYCIA, BEZ NIEJ NA ZIEMI NIE BYŁOBY ŻYCIA - WODNE EKSPERYMENTY

Ostatni tydzień poświęciliśmy „wodzie – źródle życia”. Młodzi przyrodnicy poznali między innymi: ▪ znaczenie wody w życiu człowieka, zwierząt i roślin, ▪ zrozumieli wartoś

czytaj więcej »

23 kwietnia 2015 20:31 | Innowacja pedagogiczna

PODZIWIAMY PIĘKNO PRZYRODY W FOTOGRAFII ORAZ MALARSTWIE

W Gminnym Ośrodku Kultury w Lądku pojawiły się piękne prace z dziedziny fotografii („Cztery pory roku” – edycja 2014) oraz malarstwa (wystawa poplenerowa artystów Słupeckiego Towarzystwa Społeczno – Kulturalnego).

czytaj więcej »

18 kwietnia 2015 22:45 | Innowacja pedagogiczna

PROMOWANIE POSTAW EKOLOGICZNYCH

To jeden z głównych celów obchodów Dnia Ziemi, Światowego Dnia Ziemi czy też Międzynarodowego Dnia Ziemi w dniu 22 kwietnia.

czytaj więcej »

31 marca 2015 22:03 | Innowacja pedagogiczna

NASZA MAŁA HODOWLA

Zanim pełną parą ruszą prace w ogródkach i wysiew nasion pierwszoklasiści założyli swoją małą hodowlę w klasie. Punktem wyjścia była dyskusja na temat: co jest roślinom potrzebne do życia?

czytaj więcej »

25 marca 2015 14:25 | Innowacja pedagogiczna

NA TROPACH WIOSNY W NADWARCIAŃSKIM PARKU KRAJOBRAZOWYM

Gdy synoptycy zapowiedzieli na 25 marca piękną słoneczną pogodę z temperaturą 17˚ C uczniowie klasy IA wraz z wychowawczynią p. Marzeną Jurgą postanowili nie zmarnować takiej okazji i wyruszyć w poszukiwaniu wiosny do Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego.

czytaj więcej »