Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

Aktualności

17 grudnia 2020 18:34 | Aktualności

ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA TUŻ, TUŻ… PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT PIATOKLASISTÓW

 

 

W domach naszych piątoklasistów od jakiegoś czasu czuć już świąteczną atmosferę, ponieważ uczniowie wzorowo podjęli się pomocy w świątecznych przygotowaniach. Na święta czekają już upieczone pierniczki, udekorowane własnoręcznie robionymi ozdobami choinki, wystrojone wnętrza domów i do tego docierają pierwsze kartki z życzeniami wysłane przez dzieci w ramach kampanii społecznej “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”.

Każdy z piątoklasistów otrzymał od wychowawczyni pakiet kartek świątecznych z drobnym upominkiem, co wywołało uśmiech na ich twarzach, dlatego też postanowili że w tym trudnym czasie utrudnionego kontaktu z najbliższymi również wyślą kartkę z życzeniami zamiast typowego sms-a.

Organizatorem kampanii społecznej „Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj” jest Fundacja Dbam o Mój Zasięg, której celem jest zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie.


DLACZEGO WYSYŁANIE KARTEK JEST WAŻNE?

Sprawiają ogromną najszczerszą radość dla odbiorcy.

To szansa by w prosty i osobisty sposób wyrazić wszystko to, co czujemy do osób najbliższych. Wysłane kartki przywołują wspomnienia i pamięć o nadawcy, za każdym razem gdy na nie spoglądamy.

Napisane kartki pozostawiają po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować.

Poprzez własnoręczne skreślenie kilku słów podkreślamy wyjątkowość osób do których wysłaliśmy kartkę świąteczną.

Stanowią formę integracji wszystkich członków rodziny.

To dobra okazja, by uwolnić kreatywność i pomysłowość, poprawić bądź nabyć nowe umiejętności manualne.

To naprawdę łatwe i fajne.

Przeczytano: 94 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: