Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

Aktualności

28 października 2020 20:52 | Aktualności

„…ŚLUBUJĘ BYĆ DOBRYM POLAKIEM I GODNIE SŁUŻYĆ OJCZYŹNIE…”


Dnia 28 października 2020r.uczniowie klasy pierwszej pod bacznym okiem wychowawczyni p.Marzeny Jurgi, przy akompaniamencie „Marsza Radetzkiego”, wkroczyli na salę gimnastyczną, by udowodnić zgromadzonej tam starszej społeczności szkolnej, że mogą się stać już jej prawowitymi członkami.

 

Aby egzamin był dobrze zdany Antosia zaproponowała rozpocząć go piosenką pt. „Wyciszanka”.  Następnie Jurek, Kinga, Wojtek i Wiktoria zaprezentowali cechy właściwego zachowania wzorowego ucznia „…to ktoś, kto przykładem świeci, wzorem jest dla wszystkich dzieci: pracowity, kulturalny, jednym słowem nienaganny”.

 

Zaś Ewa, Szymon, Lena i Oliwier przystąpili do kolejnego zadania i przedstawili zgromadzonej publiczności klasę pierwszą „…Nasza klasa to jest klasa, nie znajdziecie tu brudasa. Wszystko czyste, wszystko świeże, czyste ręce i kołnierze”. Po czym wspólnie z uśmiechem na twarzy stanęli w kole i zatańczyli najpiękniej jak potrafili.

 

W kolejnej części egzaminu zmagali się z rozwiązywaniem zagadek dotyczących przyborów szkolnych oraz udowodnili, że doskonale znają i kochają swoją ojczyznę i potrafią o niej również zaśpiewać.

 

Inna grupa uczniów: Gabrysia, Mikołaj, Daria, Olaf i Natalia przedstawiła podstawowe zasady ruchu drogowego, po czym cała klasa włączyła się do śpiewu piosenki pt.”Światła.”

 

Wiele radości i przyjemności sprawiło najmłodszym zaabsorbowanie się w orkiestrę i wykonanie instrumentacji utworu Piotra Czajkowskiego pt. „Walc kwiatów”.

 

Następnie Leon i Igor oraz pozostali uczniowie oznajmili, że już są należycie przygotowani, by zostać pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności mogą z honorem ślubować, co wyrazili wspólną piosenką pt. „Pierwsza klasa”.

 

Pani Dyrektor Joanna Kuźniewska już nie miała wątpliwości, co do swoich nowych podopiecznych i z uśmiechem zachęciła najmłodszych do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar. Oni zaś zobowiązali się; wypełniać obowiązki ucznia, uczyć się pilnie być dobrym kolegą, dbać o dobre imię swojej szkoły oraz domu rodzinnego, przysparzać dumy nauczycielom i rodzicom, swoim zachowaniem i nauką sprawiać im radość oraz być dobrym Polakiem i godnie służyć Ojczyźnie.


Po tej części odbyło się pasowanie. Pani Dyrektor zaczarowanym ołówkiem, dotykała ramienia każdego nowego ucznia i wypowiadała zaklęcie „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Lądku”, a zostali nimi:

 

Olaf Berger, Kinga Błaszczak, Szymon Ciesielski, Wiktoria Dąbkiewicz, Gabrysia Derucka, Lena Drzewiecka, Ewa Gmyrek, Oliwier Hoffmann, Antonia Janicka, Antoni Lepel, Mikołaj Maćkowski, Leon Michalak, Wojciech Pawela, Daria Podbarna, Igor Stogiński, Miłosz Szymaniak, Jerzy Warzych, Natalia Wziętek.

 

W końcowej części uroczystości w imieniu wszystkim pierwszoklasistów Natalia odczytała ciepły list skierowany do rodziców.

 

Zwyczajem naszej szkoły nowo upieczeni pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz legitymacje szkolne, a także zostali powitani niespodziankami ufundowanymi  przez starszą społeczność szkolną.

 

Od tego momentu już pełnoprawni członkowie  Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Lądku poczuli się pewniej  i śpiewnym tonem stwierdzili, że „…nową drogą  pójdą odważniej”.

 

Wychowawczyni składa serdeczne podziękowanie:


Dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Lądku P. Joannie Kuźniewskiej za dokonanie aktu pasowania pierwszoklasistów;

 

P.V-CE Dyr. Oldze Warczygłowie oraz p. Beacie Warzych za dokumentację filmowo – fotograficzną,


p.Magdalenie Baśkiewicz za wręczenie upominków i miłe słowo skierowane do pierwszaków w imieniu uczniów kl.VIII,

 

rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci,

 

wszystkim nauczycielom, uczniom towarzyszącym pierwszakom w tym uroczystym i radosnym wydarzeniu.

MJ

 

Przeczytano: 173 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: