Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

Aktualności

05 października 2020 22:39 | Aktualności

UCZNIOWIE KL.III UCZESTNIKAMI OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU W RAMACH PROGRAMU UNIWERSYTET DZIECI W KLASIE

 

W obecnym roku szkolnym klasa III bierze udział w ogólnopolskim projekcie o tematyce ,,W kosmos z klasą. Jakie tajemnice kryje wszechświat?” w ramach programu Uniwersytet Dzieci w Klasie, który został objęty patronatem MEN. Uniwersytet Dzieci, to Fundacja, która działa na rzecz pozytywnej zmiany w edukacji. Zachęca dzieci do rozwoju i poznawania świata, wspiera edukację uczniów w szkołach podstawowych. Od 2007 r. realizuje nowoczesne programy edukacyjne oparte na dziecięcej ciekawości i pasji. Jej misją jest rozwijanie potencjału twórczego i intelektualnego dzieci, aby w pełni mogły korzystać ze swoich talentów, zrozumieć świat i skutecznie w nim działać.


Projekt, to cykl 8 lekcji dotyczących określonej tematyki. Składa się z 2 etapów: lekcji ,,na rozgrzewkę”, które pozwalają na integrację dzieci i oswojenie ich ze swoimi emocjami oraz lekcji tematycznych – związanych z wiodącym tematem projektu. Lekcje oparte są na Metodzie Pytań i Doświadczeń. Jej najważniejszym założeniem jest rozbudzanie u dzieci ciekawości, która potęguje chęć poznawania inspirującego świata nauki. Metoda ta uczy pracować projektowo i rozwija myślenie naukowe.


Uczniowie klasy III uczestniczyli już w dwóch lekcjach ,,na rozgrzewkę” - ,,Jaką moc ma empatia?” oraz ,,Jak wpaść na świetny pomysł?”. Każdy uczeń otrzymał również Indeks Ucznia, w którym będą odnotowywane postępy i zaangażowanie w realizację projektu.

Przeczytano: 100 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: