Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

Aktualności

24 stycznia 2020 19:00 | Aktualności

CZWARTOKLASIŚCI O BEZPIECZEŃSTWIE

 

 

W dniu 24 stycznia br. w klasie IV odbyły się zajęcia związane z tematyką bezpieczeństwa, które poprowadziła wychowawczyni czwartoklasistów a jednocześnie instruktorka pierwszej pomocy p. Agnieszka Matuszewska.


Dzieci bardzo chętnie zaangażowały się w zajęcia, a w szczególności w ćwiczenia praktyczne z pierwszej pomocy. Pierwsze próby ćwiczeń na fantomach nie do końca były udane, ale w tym wieku liczą się przede wszystkim chęci w przyswajaniu wiedzy związanej z niesieniem pomocy potrzebującym.

Uczniowie zapoznali się z numerami alarmowymi, zasadami wzywania pomocy, algorytmem postępowania z osobą nieprzytomną oddychającą i nieoddychającą. Uczyli się m.in. jak zadbać o własne bezpieczeństwo na miejscu zdarzenia, jak sprawdzić przytomność, oddech, jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej czy też jak wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową.


Ponadto czwartoklasiści, wraz z wychowawczynią, w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi dyskutowali o bezpieczeństwie w czasie wolnym. Poruszono również temat bezpieczeństwa w sieci. Dzieci otrzymały ulotki „Zasady bezpieczeństwa w Internecie” i zadanie domowe aby  jeszcze raz, tym razem wspólnie z rodzicami przeanalizowały informacje zawarte w ulotce.


Ferie zimowe to dla dzieci wyczekiwany czas na odpoczynek, aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swoich obowiązków szkolnych należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas spędzania wolnego czasu.

Przeczytano: 242 razy. Wydrukuj|Do góry

CZWARTOKLASIŚCI O BEZPIECZEŃSTWIE 2020r.