Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

Aktualności

23 stycznia 2020 14:33 | Aktualności

JAK BRZMI ZIMA? ZIMOWE RYTMY

Pod takim tytułem, dnia 23 stycznia, odbyło się kolejne spotkanie uczniów klas I-III z Filharmonią Kaliską w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, którym towarzyszyły: p.Karolina Zaczkiewicz, p.Katarzyna Słomczyńska, p.Marzena Jurga oraz p.Anita Zamiara.

 

Wspólnie z muzykami zespołu kameralnego ACCORINET KLEZMER BAND słuchacze poznali karnawałowe rytmy samby, tanga, rumby czy też dostojnego walca.

 

Nad całością programu, jak zwykle czuwał p.Piotr Łyszczorz, który wprowadzał najmłodszych w tematykę proponowanych utworów oraz zabrał w niezwykłą muzyczną - wirtualną podróż od Argentyny, aż po Wiedeń.

 

Podczas koncertu pojawiły się między innymi takie utwory jak: „Mazur wędrowny”, „Oberek”, „Libertango” autorstwa Astora Piazzoli, rumba „Tico, tico”, piękny „Walc Barbary” z filmu „Noce i dnie” oraz muzyka klezmerska i taniec weselny.

 

W czasie  zimowego spotkania nie  zabrakło świątecznych, muzycznych niespodzianek. Szczególnie do gustu przypadł najmłodszym utwór „Jingle Bells”, podczas którego aktywnie włączali się w śpiew refrenu.

 

Gdy za oknem zimno nic tak nie poprawi nam nastroju jak gorący, egzotyczny… taniec.


Po doznaniach słuchowych nadszedł czas na doznania wzrokowe podczas oglądania wystawy „Najpiękniejszych szopek bożonarodzeniowych”  zgłoszonych na 23 Przegląd Twórczości Bożonarodzeniowej ANIOŁY zorganizowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie w klasztorze ojców franciszkanów.


W tworzenie szopek zaangażowały się dzieci i dorośli, a efekty pracy są zaskakujące. Nieograniczona wyobraźnia, kreatywność i dokładność pokazują, że szopkę można zbudować prawie ze wszystkiego: drewna, kamieni, plasteliny, makaronu, kolorowego papieru, klamerek, drutu, śrubek czy fistaszków. Jeden z uczestników zastosował w swojej pracy również elementy stworzone przez drukarkę 3D!


Ponad 40 niezwykłych szopek z Konina i regionu można jeszcze oglądać do 26 stycznia 2020 r. 

MJ

Przeczytano: 174 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: