Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

Aktualności

17 stycznia 2020 18:01 | Aktualności

ŁYŻWIARSKIE SZALEŃSTWA – WYJAZD NA LODOWISKO

 

 

W dniu 17 stycznia br. w poszukiwaniu zimy, 48 naszych uczniów uczestniczyło w wyjeździe na lodowisko do Wrześni. Wyjazd zorganizowała p. Agnieszka Matuszewska przy wzorowym wsparciu opiekunów p. Moniki Kolańskiej oraz p. Leszka Wojewody, którzy wspólnie czuwali nad bezpieczną jazdą uczniów na lodzie.


Celem wyjazdu było propagowanie łyżwiarstwa jako formy aktywnego spędzania czasu wolnego, nauka i doskonalenie umiejętności jazdy na łyżwach, rozwijanie indywidualnych zainteresowań, integracja zespołów klasowych, utrwalenie podstawowych zasad bezpieczeństwa obowiązujących na lodowisku oraz oczywiście dobra zabawa.


Uczniowie bardzo chętnie poddali się łyżwiarskim szaleństwom. Był to dla wielu osób sprawdzian swoich możliwości, mimo że niektórzy mieli po raz pierwszy na nogach łyżwy. Można było zauważyć, że dzieci, bardziej obeznane z tą formą aktywności lub ci, którzy jeżdżą na rolkach, świetnie radzili sobie pod względem techniki i umiejętności. Uczniowie z ogromną determinacją starali się wygrać z grawitacją na tafli. Nie obyło się jednak bez upadków, czasem przydała się koleżeńska pomoc.

Zmęczeni, ale szczęśliwi, zrelaksowani i odprężeni wróciliśmy do Lądku ze świadomością, że wyjazd był bardzo udany i należy go w przyszłości koniecznie powtórzyć.

Przeczytano: 282 razy. Wydrukuj|Do góry

WYJAZD NA LODOWISKO 2020r.