Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

Aktualności

21 grudnia 2019 00:20 | Aktualności

„ZIMOWY SEN”


W ostatnim dniu nauki szkolnej, tuż przed samymi świętami , 20 grudnia, rodzice uczniów klasy trzeciej znaleźli czas, by wraz ze swoimi pociechami oraz wychowawczynią p. Marzeną Jurgą, spędzić go wspólnie w niezwykłej, magicznej atmosferze, jaką stworzyła Filharmonia Kaliska, udowadniając, że mimo zimowego okresu instrumenty „nie zapadają w sen”.

 

„Zimowy sen” – tak brzmiał tytuł koncertu z okazji świąt Bożego  Narodzenia, podczas którego zabrzmiały symfoniczne wersje najpiękniejszych świątecznych piosenek i zimowych standardów z całego świata, bez których nie wyobrażamy sobie tych właśnie chwil. 

 

W tym roku jednak, oprócz tego co znamy i lubimy, Filharmonia Kaliska przygotowała  wyjątkową premierę.  Po raz pierwszy  muzykom towarzyszyli  artyści - tancerze z zespołu baletowego Teatru Wielkiego w Poznaniu. 

 

W programie koncertu pojawiały się fragmenty "Dziadka do orzechów" Piotra Czajkowskiego. To niewątpliwie najpopularniejszy na świecie balet, szczególnie chętnie wystawiany właśnie w okresie świąt Bożego Narodzenia. W tej pięknej podróży publiczność została „przeniesiona” do  Marcepanowego Pałacu,  do Konfiturowego Gaju, a także do Krainy Słodyczy, co zilustrowali swoim magicznym tańcem niezwykli artyści baletowi.

 

A wszystko to działo się pod czujnym okiem prowadzącego, scenarzysty Piotra Łyszczorza oraz dyrygenta Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej Adama Klocka.

 

Trzecioklasiści byli pod wrażeniem tego, co działo się na scenie, z niezwykłą uwagą słuchali wykonawców, przyglądali się baletowym popisom, podziwiali piękne stroje artystów, niezwykłe aranżacje, dając temu wyraz gromkimi brawami.

 

W drodze powrotnej  zatrzymali się w Gołuchowie, by tam żubrową ścieżką dotrzeć do tych niespotykanych zwierząt oraz zajrzeć do zagrody koni polskich, dzików i danieli.

 

SKŁADAMY SERDECZNE PODZIĘKOWANIE RODZICOM ZA SFINANSOWANIE MIKOŁAJKOWEJ NIESPODZIANKI, A SZCZEGÓLNIE ZA CZAS, KTÓRY UDAŁO IM SIĘ WYGOSPODAROWAĆ W ŚWIĄTECZNEJ KRZĄTANINIE, BY MÓC WSPÓLNIE ZE SWOIMI POCIECHAMI CZERPAĆ RADOŚĆ Z ICH SZCZĘŚCIA.

MJ

Przeczytano: 221 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: