Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

Aktualności

21 grudnia 2019 00:13 | Aktualności

JASEŁKA


Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie, jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe.


O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zdolni aktorzy i wokaliści. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa . Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami .

 

Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim i  przypomniał o tym, że święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.


Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości.Ogromne zaangażowanie młodych aktorów opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie.  Puentą biblijnej historii stały się słowa piosenki, które zna każdy z nas: "Przekażcie sobie znak pokoju".


Po zakończonym spektaklu głos zabrała  dyrektor szkoły p. Joanna Kuźniewska, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne.


Wszystkim, którzy przeczytają sprawozdanie z Jasełek, życzymy otwartości na innych, zwykłego uśmiechu i gestu podania ręki drugiemu człowiekowi, powodującego przemianę w innych i w nas samych ... ,,bo zawsze wtedy jest Boże Narodzenie!"

Przeczytano: 192 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: