Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

Aktualności

17 grudnia 2019 15:48 | Aktualności

CZWARTOKLASIŚCI Z INDEKSAMI UNIWERSYTETU DZIECI

 

 

Uczniowie klasy IV w roku szkolnym 2019/2010 uczestniczą w ogólnopolskim projekcie "Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje?" do którego zgłosiła ich wychowawczyni p. Agnieszka Matuszewska. 

Organizatorem projektu jest Fundacja Uniwersytet Dzieci, która od lat działa na rzecz edukacji i popularyzacji nauki. Czwartoklasiści otrzymali indeksy Uniwersytetu, w których odnotowywane będą postępy i zaangażowanie w realizacji projektu.

W ramach projektu wychowawca wspólnie z klasą zrealizuje cykl wartościowych lekcji kształtujących kompetencje społeczne. W ich trakcie uczniowie dowiedzą się, czym są emocje, jak sobie z nimi radzić, a także nawiązywać wartościowe relacje i myśleć kreatywnie. Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie nauczą się również, jak pracować w zespole, nazywać uczucia oraz komunikować się z innymi.

Klasa od początku aktywnie włączyła się w realizację projektu, dlatego też otrzymała już zestaw edukacyjny "Lekcje z klasą. Profesor Szkiełko i tropiciele". Jego główny bohater - profesor Szkiełko, będzie towarzyszył dzieciom w fascynującej podróży po świecie emocji i zmotywuje ich do nauki. 

Przeczytano: 196 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: