Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

Aktualności

16 grudnia 2019 21:12 | Aktualności

PLANETARIUM NIEBA PÓŁNOCNEGO W NASZEJ SZKOLE


Dnia 16 grudnia do naszej szkoły zawitało najstarsze przenośne planetarium w Polsce – PLANETARIUM NIEBA PÓŁNOCNEGO, dysponujące cyfrowym i analogowym projektorem, pozwalającym w najbardziej rzeczywisty sposób oddać wygląd nocnego nieba.

 

Chętni uczniowie klas I-VIII, podzieleni wiekowo na grupy tematyczne, skorzystali z pokazów odbywających się w specjalnej, nadmuchiwanej kopule, w której system projektorów i rzutników dał możliwość kompletnego wyglądu nieba oraz symulacji ruchu ciał niebieskich. Całość zaś wzbogacona została o przekazy multimedialne i efekty specjalne połączone z profesjonalnym komentarzem i muzyką.

 

Głównym celem niecodziennego spotkania była popularyzacja nauki, zwłaszcza astronomii, zachęcanie uczniów do zgłębiania wiedzy na temat tajemnic Wszechświata, rozbudzanie zainteresowań, zaspokojenie ciekawości oraz wzbogacenie wiedzy.

 

Wszystkie seanse trwały 45 minut. Obejmowały następujące tematy:


Kl. VI – VIII – „Wszechświat wokół nas”


KL. IV – VII – „Od gwiezdnego pyłu do planet”


KL. I – IV – „Podróż przez Układ Słoneczny.”

 

MAMY NADZIEJĘ, ŻE PLANETARIUM OTWORZYŁO DRZWI DO WIEDZY, DOSTARCZYŁO NIEZAPOMNIANYCH PRZEŻYĆ I WZRUSZEŃ ORAZ NA DŁUGO ZOSTANIE W PAMIĘCI NASZYCH UCZNIÓW.

MJ

 

Przeczytano: 176 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: