Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

Aktualności

12 czerwca 2019 20:00 | Aktualności

POZNAJEMY POZNAŃ - STOLICĘ WIELKOPOLSKI

 12 czerwca 2019 r. uczniowie klasy I wraz z wychowawcą Renatą Nowak oraz rodzicami wybrali się na wycieczkę do Poznania.


Głównym celem wyjazdu było przybliżenie historii Poznania. Dzieci poprzez animowane zwiedzanie, występując w roli pomocników detektywa, rozwiązując różne zagadki byli uczestnikami niezwykle wyjątkowej lekcji historii.


W ramach programu dzieci zobaczyły Katedrę, Stary Rynek, Poznański Ratusz a na nim koziołki. Za bardzo dobrze wykonane zadania wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy.


Kolejnym punktem zwiedzania był Stadion Lecha. Uczestnicy wyjazdu zobaczyli Hol Główny – Recepcję, Salę Konferencyjną (w tym miejscu każdy mógł się wcielić w rolę zawodnika czy trenera udzielającego wywiadu), Korytarz Sław, Szatnię Gości, Tunel – Strefę Zero, poziom boiska wraz z ławkami rezerwowych.


Na zakończenie wspaniałego, upalnego dnia dla ochłonięcia od upału a jednocześnie dostarczenia sobie nowej dawki wrażeń na uczestników wyjazdu czekała jeszcze jedna niespodzianka – przejazd Kolejką Parkową Maltanka. Podczas jazdy oczom ukazywały się piękne przyrodnicze widoczki, urocze alejki spacerowe, hotele, place zabaw, fontanna.


Po tak wyczerpującym zwiedzaniu nadszedł czas na powrót do domu. Z całą pewnością wspomnienia z wycieczki na długo pozostaną w pamięci jej uczestników.

 

Serdeczne podziękowania rodzicom uczniów klasy I za udział w wycieczce, opiekę nad dziećmi i współpracę składa wychowawczyni Renata Nowak.

Przeczytano: 237 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: