Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

Aktualności

29 marca 2018 13:12 | Aktualności

ŚWIĄTECZNY DAR SERCA
Kolejna akcja charytatywna, Świąteczny Dar Serca, w ramach współpracy Szkolnego Klubu Wolontariatu przy Szkole Podstawowej w Lądku oraz Gimnazjum odniosła wspaniały sukces. 


Dnia 10.03.2018r. akcję zbierania żywności w sklepie Delikatesy Centrum w Lądku przeprowadzili gimnazjaliści z klasy IIa: Filip Broniarczyk, Filip Kowalewski, Jan Pawela, a także uczniowie z klasy IIb: Dominika Andrzejak, Dominika Bartkowska, Żaneta Hernes, Jakub Kołtuniak, Wioleta Michalak, Ania Skrzypska, Iga Sypniewska, Jakub Szymaniak i Sara Zataj. Tydzień później dnia 17.03.2018 żywność zbierali wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Lądku z klasy IVa: Aleksandra Michalak, Zuzanna Orchowska, Julia Kamińska; z klasy IVB: Zuzanna Brywczyńska; z klasy V: Martyna Kujawa, Amelia Walaszczyk, Dawid Podborny, Gabriel Rewers, Szymon Rewers, Wiktor Orchowski, Jakub Zieliński, Filip Zieliński; z klasy VI: Weronika Ciesielska, Julia Wróbel, Natalia Minkin, Szymon Wziętek; z klasy VII: Oliwia Jędro, Natalia Kaszuba, Nikola Kędziora, Martyna Matusiak, Wiktoria Stefańska. 

Osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie i przeprowadzenie zbiórki żywności byli nauczyciele: Jolanta Matuszewska, Robert Jarząbek, który jest odpowiedzialny rownież za szkolny Caritas w gimnazjum oraz Beata Warzych, opiekunka Szkolnego Klubu Wolontariatu przy Szkole Podstawowej w Lądku.

Swoje zaangażowanie w pakowanie paczek wykazali uczniowie klasy V wraz z wychowawczynią Magdaleną Baśkiewicz oraz młodzież gimnazjum. Przygotowane paczki z żywnością trafiły do osób potrzebujących, starszych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej oraz do ośrodków w Zagórowie, Michalinowie i Lądku. 

Wielkie ludzkie serca  z hojnymi darami przyczyniły się do radości wielu osób.
 
Pragniemy serdecznie podziękować właścicielom Sklepu Delikatesy Centrum w Lądku za umożliwienie przeprowadzenia zbiórki, pani Małgorzacie Minkin za osobiste zaangażowanie, pani Karolinie Janickiej za bezpłatne przygotowanie pięknych karteczek z życzeniami wielkanocnymi.

Przeczytano: 362 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: