Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

Aktualności

08 stycznia 2018 21:49 | Aktualności

LAPBOOK - CO TO TAKIEGO?
Lapbook jest czymś w rodzaju teczki tematycznej, w której można umieszczać wiadomości na wybrany temat. Taka teczka pełni funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, opowiadania, słówka, terminy, zdjęcia, mapki, itp. To wszystko umieszczone jest w kieszonkach, książeczkach o przeróżnych kształtach, kopertach czy na karteczkach.

Lapbook można w każdym momencie rozbudowywać, wzbogacać, np. o puzzle, zagadki, krzyżówki, gry…

 

Zalety lapbooka:

- rozwija różne umiejętności (czytanie, pisanie, logiczne myślenie, koncentrację),

- uczy organizacji pracy,

- rozwija kreatywność,

- porządkuje i pogłębia wiedzę,

- w zależności od wieku – uczy samodzielności lub też jest sposobem na spędzenie czasu z dzieckiem, można go wykonać z nauczycielem, rodzicem, z kolegą, samodzielnie,

- może być na każdy temat,

-  można wykorzystać gotowe materiały, szablony lub też przygotować własne,

- jest atrakcyjną formą nauki.

 

Lapbook stanowi również interesującą metodę pracy w grupach. Podczas pracy nad tworzeniem teczki tematycznej uczniowie pomagają sobie wzajemnie, wymieniają między sobą materiały. Jednym słowem to dobry pomysł na lekcje, podczas których dzieci są aktywne.

 

Uczniowie klasy trzeciej pracując w grupach wykonywali lapbooki związane z porami roku, miesiącami, pogodą. Początek Nowego Roku to dobry moment na powtórzenie i poszerzenie wiadomości dotyczących tejże tematyki. Dzieci podczas zajęć były bardzo aktywne, zmotywowane do nauki i z całą pewnością miały poczucie dobrze wykonanej pracy.

Przeczytano: 368 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: