Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

Aktualności

28 grudnia 2017 16:04 | Aktualności

PODSUMOWANIE AKCJI ŚWIĄTECZNE PUDŁO RADOŚCI I SZLACHETNA PACZKA

 

 

 

Święta za nami …..w związku z tym możemy podsumować akcje, które miały miejsce w naszych szkołach w okresie przedświątecznym.

W dniach od 16.11.2017—15.12.2017 w naszych szkołach trwała  akcja Świąteczne Pudło Radości. Wzorem lat ubiegłych uczniowie naszych szkół przygotowywali kartony z produktami potrzebnymi do przygotowania kolacji wigilijnej.

Dzięki zaangażowaniu wielu uczniów, ich rodziców, wychowawców i nauczycieli naszych szkół, udało się przygotować 19 kartonów darów, które trafiły do osób starszych i samotnych z terenu naszej gminy: miejscowości takie jak: LĄDEK, JAROSZYN, LĄD KOL., CIĄŻEŃ, SŁUGOCIN, LĄD. W przygotowywanie darów zaangażowali się wolontariusze i uczniowie kl. VI z ich wychowawcą Panią Beatą Warzych.

Kolejna akcja polegała na zbiórce, w którą zaangażowali się wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Lądku z Panią Beatą Warzych oraz Gimnazjaliści ze Szkolnego Koła Caritas z Panem Robertem Jarząbkiem. Uczniowie w dwie pierwsze soboty grudnia zbierali produkty żywnościowe oraz chemię w sklepie Delikatesy Centrum. To dzięki ofiarności wszystkich klientów tego sklepu udało się nazbierać ogromną ilość darów. Ich ilość przeszła nasze najskrytsze oczekiwania.

Pragniemy serdecznie podziękować właścicielom sklepu Delikatesy Centrum za umożliwienie nam tej zbiórki, ich serdeczność i wyrozumiałość .

Dzięki tym produktom obdarowaliśmy dodatkowo OREW MICHALINÓW, DOM POMOCY SPOŁECZNEJ W STRZAŁKOWIE I MIELŻYNIE, a także OŚRODEK WSPARCIA W LĄDKU.

W sumie przygotowaliśmy 26 kartonów pełnych produktów spożywczych i chemii. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również wspólnie otworzymy nasze serca i spróbujemy wywołać uśmiech i radość w sercach i na twarzach wielu osób.

Przeczytano: 262 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: