Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

Aktualności

19 grudnia 2017 18:01 | Aktualności

MAGIA ŚWIĄTECZNEJ KARTKI
Święta Bożego Narodzenia to czas składania życzeń.

 

Można to robić na wiele sposobów, np. osobiście, drogą Internetową, telefonicznie, pisząc smsy, ale również… wysyłając drogą pocztową świąteczne kartki z życzeniami.

 

W dobie Internetu, tradycyjne kartki są nadal wysyłane. Początki ich wysyłania sięgają dalekiego Egiptu. W Europie zaczęto w XV w produkować kartki robione ręcznie. Pierwszą oficjalną kartkę wysłano z Anglii. Dziś oferta jest bardzo szeroka. Wciąż wiele osób uważa, że nie ma lepszego sposobu na złożenie życzeń niż wrzucenie do pocztowej skrzynki ręcznie wypisanej kartki.

 

Szanując tę tradycję uczniowie klas II i III własnoręcznie wykonali na lekcjach plastyki kartki świąteczne i pisali na nich życzenia. Następnie wkładali do kopert i adresowali je.

 

W dniu 18 grudnia wraz z wychowawcami p. R. Sobieraj i p. R. Nowak wybrali się na pocztę w Lądku, gdzie po krótkiej rozmowie z panią pracującą w Urzędzie Pocztowym zakupili znaczki, które samodzielnie przyklejali na kopertach. Ostatnią czynnością było wrzucenie kartek do skrzynki pocztowej.

 

Teraz tylko pozostało czekać na chwilę, gdy przepiękne kartki z życzeniami trafią do adresatów.

 

 

,,Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia,

wypełnionych zapachem świątecznych wypieków,

nutą wspólnie śpiewanej kolędy,

ciepłem kochających serc, bliskością,

pokojem i radością…”

Przeczytano: 283 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: