Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

Aktualności

09 grudnia 2017 16:57 | Aktualności

... KŁAMSTWO NIE POPŁACA... - PINOKIO W NASZEJ SZKOLE

  

W piątek 8 grudnia naszą szkołę kolejny już raz odwiedzili aktorzy Teatru Art – Re z Krakowa. Tym razem  ze spektaklem pt. „Pinokio”, który obejrzeli uczniowie klas „0” – IV.


Pinokio (wł.Le avventure di Pinocchio) – powieść dla dzieci z gatunku fantasy autorstwa Carla Collodiego, której głównym bohaterem jest drewniany pajacyk o imieniu Pinokio .

 

Powieść ukazuje historię chłopca, wystruganego przez szewca Dżeppetto. Pajac niespodziewanie ożywa i od pierwszych chwil okazuje się krnąbrnym, nieposłusznym i egoistycznym chłopcem. Dżeppeto, a także jego przyjaciele – Wróżka o Błękitnych Włosach i Mówiący Świerszcz, starają się go wychować i sprowadzić na dobrą drogę. Jednak Pinokio spotyka na swojej drodze także postacie niegodziwe, które namawiają go do złych rzeczy – takie jak Lis i Kot czy jego szkolny kolega Knot. Początkowo daje się im zwodzić i ponosi za to kary (traci złote monety, zamienia się w osła). Stopniowo jednak zaczyna rozumieć jaki jest zły i samolubny. Po wielu dramatycznych przygodach powraca do majstra Dżepetto i Wróżki, stając się dobrym pajacykiem. W nagrodę za tę przemianę spełnione zostaje jego marzenie: staje się prawdziwym człowiekiem.

 

Interpretacja „Pinokia” w wykonaniu krakowskich aktorów cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, wszyscy doskonale się bawili, było mnóstwo śmiechu i zabawy, a widzowie dodatkowo mogli wystąpić z aktorami na scenie i razem odgrywać role.

 

Kłamstwo nie popłaca, starszym należy się szacunek, miłość czyni cuda, a w życiu warto godnie, sprawiedliwie i uczciwie postępować – to ponadczasowy morał powieści, którym należy się kierować na co dzień.

Przeczytano: 360 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: