Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

Aktualności

09 grudnia 2017 16:25 | Aktualności

CZY NALEŻY BAĆ SIĘ DENTYSTY?

 

 

 

 

Z całą pewnością nie, co mogą potwierdzić pierwszoklasiści uczestniczący 8 grudnia w spotkaniu ze stomatologiem p. Moniką Korzec.


Specjalistka wyjaśniła dzieciom, jak należy dbać o higienę jamy ustnej, w jaki sposób i ile czasu należy czyścić zęby. Poruszony został także temat właściwego odżywiania, które zapobiega powstawaniu próchnicy oraz szkodliwości oddziaływania słodyczy. Wspólnie z dziećmi ustaliła dietę właściwą dla zdrowych zębów i kości oraz zaakcentowała konieczność wizyt kontrolnych.


Wielkim zainteresowaniem małych pacjentów cieszył się model szczęki, na którym pani doktor zademonstrowała prawidłowy sposób mycia zębów.


Śmiałkowie wylądowali na fotelu i poddali się, za zgodą rodziców, ocenie stanu uzębienia, a także otrzymali wskazówki dotyczące profilaktyki oraz leczenia ubytków.


Wzbogaceni o nowe doświadczenia pierwszoklasiści podziękowali za ciekawy i atrakcyjny sposób przekazu oraz możliwość gościnnego pobytu w gabinecie, przekazując na ręce p. Moniki własnoręcznie przygotowaną książeczkę pt. „Z wizytą u dentysty”. Każdy z uczestników spotkania otrzymał tematyczną naklejkę.


Wszyscy wiemy jak ważne jest kształtowanie postaw i nawyków już od najmłodszych lat dziecka, także postawy wobec własnego zdrowia i nawyków higieniczno-kulturowych.

 

Przeczytano: 338 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: