Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

Aktualności

08 grudnia 2017 13:21 | Aktualności

"HEJ W KOPALNI PRACA WRE ..."
Grudzień jest miesiącem, który kojarzy się nie tylko ze świętym Mikołajem, ale także ze świętą Barbarą i obchodami górniczego święta.

 

Chcąc przybliżyć dzieciom tematykę związaną z trudną i odpowiedzialną pracą gónika zaprosiliśmy do naszej szkoły w dniu 7 grudnia pana Mirosława Pacześnego – górnika Kopalni Węgla Brunatnego w Koninie.

 

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie: kl. ,,0” z wych. Katarzyną Wojewodą, kl. I z wych. Marzeną Jurga, kl. II z wych. Renatą Sobieraj oraz kl. III z wych. Renatą Nowak. Zaproszonego gościa przywitał dyrektor p. Adrian Walkowiak.

 

Pan Mirosław na spotkanie z dziećmi przybył w stroju galowym, co było wielką atrakcją dla uczniów. Z dużą dawką humoru przybliżył postać górnika i jego ciężką pracę. Omówił elementy stroju galowego. Nasz gość jest kapelmistrzem orkiestry górniczej w Koninie i dlatego na sptkaniu nie mogło zabraknąć muzyki. Pan Mirosław zademonstrował uczniom jak należy się posługiwać buławą oraz zaprezentował kilka utworów na trąbkę.

 

Dzieci uczestniczące w spotkaniu miały na sobie element stroju górniczego – czapki wykonane na lekcjach plastyki. W podziękowaniu za spotkanie uczniowie zaśpiewali kilka piosenek, recytowali wiersz i wręczyli podziękowanie. Natomiast p. Mirosław uraczył wszystkich słodkościami.

 

,,Hej w kopalni praca wre,

górnicy pracują.

Całe noce, całe dnie,

węgiel wyrąbują.”

Przeczytano: 375 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: