Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

Aktualności

29 listopada 2017 20:29 | Aktualności

NIEZWYKŁE MIKOŁAJKI NA LODZIE

Wielkimi krokami zbliżają się do nas mikołajki, a wraz z nimi zwyczaj obdarowywania się prezentami. Rodzice zachodzą w głowę, czym by tu zaskoczyć i uraczyć swoje pociechy. Czasami aż brakuje pomysłów. Ale najważniejsza w tym wszystkim jest wzajemna miłość i okazywanie jej sobie na co dzień. Dlatego też rodzice pierwszaków postanowili trochę wcześniej skorzystać z okazji, zaplanować urlop i spędzić ten dzień ze swoim dzieckiem w wyjątkowej atmosferze, pełnej magii, radości i wspólnej zabawy, na którą czasami brakuje czasu.


A okazję taką stworzyło odbywające się 29 listopada widowisko pt. „KRÓLOWA ŚNIEGU” , oparte na motywach baśni autorstwa Hansa Christiana Andersena wykonane przez Moskiewską Rewię Na Lodzie w hali ARENA w Poznaniu.


Zespół Rewii był jedną z głównych atrakcji na Międzynarodowym Festiwalu Kultury Paryż 2005, 2007, 2008, 2010. Widowisko wyreżyserowane zostało przez znakomitą mistrzynię jazdy figurowej na lodzie Olgę Kondraszową i zawitało do wielu krajów.


Również w stolicy Wielkopolski urzekło widownię swą doskonałą i oryginalną oprawą  muzyczną, doskonałą choreografią pełną popisów indywidualnych zawierających trudne elementy jazdy figurowej na lodzie, bogatą wersją scenograficzną, a zwłaszcza bajecznymi mieniącymi się kostiumami, dekoracjami, światłami oraz efektami pirotechnicznymi.


Taki sposób obchodzenia mikołajek bardzo się wszystkim spodobał i już planowane są przyszłoroczne w podobnym stylu, a niezapomniane wrażenia z widowiska z pewnością pozostaną na długo w pamięci.


UCZNIOWIE KLASY PIERWSZEJ WRAZ Z WYCHOWAWCZYNIĄ MARZENĄ JURGĄ SKŁADAJĄ SERDECZNE PODZIĘKOWANIE RODZICOM ZA SFINANSOWANIE MIKOŁAJKOWEJ NIESPODZIANKI I WSPÓLNĄ WYŚMIENITĄ ZABAWĘ.

 

Przeczytano: 294 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: