Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

Aktualności

18 listopada 2017 17:10 | Aktualności

GMINNY BIEG NIEPODLEGŁOŚCIW czwartek 16 listopada 2017r. po raz kolejny odbyły się Gminne Biegi Niepodległościowe zorganizowane przez Szkołę Podstawową w Ciążeniu przy współpracy z Urzędem Gminy Lądek.

Impreza biegowa z historią w tle została przygotowana dla wszystkich, którzy chcieli na sportowo upamiętnić 99. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. W imprezie uczestniczyło kilkudziesięciu uczniów - amatorów biegania. Jak podkreślali sami organizatorzy, bieg miał bardziej charakter zabawy niż poważnej rywalizacji sportowej. Bieg służył także propagowaniu biegania i aktywnego wypoczynku oraz był  okazją do integracji uczniów szkół podstawowych z gminy Lądek (Lądek, Ratyń, Ciążeń).

Bieg został podzielony na kategorie wiekowe, w których uczestnicy walczyli o miejsca na podium. Każdy z uczestników otrzymał drobny słodki poczęstunek, ciepłą herbatę, zaś zwycięzcy poszczególnych grup wiekowych otrzymali pamiątkowe puchary.

Puchary za trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii osobiście wręczał Wójt Gminy Lądek Pan Artur Miętkiewicz.

Z naszej szkoły, pod opieką pani Agnieszki Matuszewskiej, do biegów przystąpiło 26 uczniów, wszyscy dzielnie walczyli na trasie biegu, jednak nie wszyscy mogą wygrać dlatego samo ukończenie biegu dla tych zawodników jest sukcesem. Najważniejsza jest dobra zabawa.

Najlepsze miejsca zajęli:

KLASA IV

III miejsce - Sylwia Pawela

IV miejsce - Zuzanna Orchowska

II miejsce - Patryk Ignaczak

IV miejsce - Igor Orchowski

KLASA V

I miejsce - Piotr Ciesiółka

III miejsce - Dawid Orchowski

IV miejsce - Wiktor Orchowski

KLASA VI

I miejsce - Otylia Zamiatała

II miejsce - Malwina Wojnicz

III miejsce - Weronika Ciesielska

I miejsce - Dawid Spławski

II miejsce - Szymon Mielcarek

III miejsce - Adam Bartczak

IV miejsce - Hubert Kędziora

KLASA VII

I miejsce - Julia Ciecielung

I miejsce - Mateusz Perliński

II miejsce - Michał Łyskawa

III miejsce - Dominik Ignaczak 

Przeczytano: 313 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: