Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

Aktualności

10 listopada 2017 13:14 | Aktualności

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
Tradycją stały się już w klasie III czwartkowe spotkania z książką. W każdy czwartek chętni uczniowie przynoszą swoje ulubione książki i czytają ich fragmenty swoim koleżankom i kolegom.

 

W nawiązaniu do tej klasowej tradycji dzieci dowiedziały się, że 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Ta informacja stała się inspiracją do wspólnej bajkowej zabawy w dniu 9 listopada.

 

Tego dnia uczniowie klasy III wraz z wychowawcą Renatą Nowak postanowili zachęcić młodsze koleżanki i kolegów do słuchania, oglądania, a przede wszystkim do czytania bajek. Sala lekcyjna zamieniła się w bajkową krainę. Dzieci przyniosły między innymi: maskotki, książeczki, gry planszowe, puzzle, kubeczki oraz przede wszystkim wykonały własnoręcznie prace plastyczne dotyczące ulubionej postaci z bajki.

 

Do wspólnej zabawy zostały zaproszone dzieci z klas: „0”, I oraz II. Uczniowie klasy III  z przyniesionymi rekwizytami oraz przygotowanymi bajkowymi zagadkami wybrali się w odwiedziny do młodszych koleżanek i kolegów.

 

Po powrocie do klasy, podtrzymując klasową tradycję było czytanie fragmentów ulubionych książek.

 

Dzień Postaci z Bajek, to nie tylko świetna zabawa, ale także doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Książki bowiem rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, uczą myślenia przyczynowo-skutkowego, bogacą słownictwo. Warto więc po nie sięgać jak najczęściej.

Przeczytano: 331 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: