Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

Aktualności

05 listopada 2017 12:34 | Aktualności

WITAMINKI, WITAMINKI
Uczniowie klasy III przez kilka kolejnych zajęć poznawali tajniki zdrowego odżywiania. Wiedzą już, że prawidłowe odżywianie jest warunkiem zdrowego rozwoju fizycznego i umysłowego, a także wpływa na wzmocnienie odporności organizmu.

 

Dzieci poznały rolę, jaką odgrywają witaminy w organizmie człowieka. Są one niezbędne do życia i codziennego funkcjonowania. Organizm czerpie je głównie z pożywienia, ponieważ sam nie jest w stanie ich wytwarzać.

 

Na podsumowanie zajęć o wyżej wymienionej tematyce uczniowie wykonali na lekcji plastyki pracę z kolorowego papieru ,,Kosz pełen witamin”. Następnie zmierzyli się z przygotowaniem zdrowej przekąski, którą były koreczki owocowe.

 

Dzieci z ogromną radością przystąpiły do wykonania tego zadania. W krótkim czasie powstały prawdziwe zdrowe i kolorowe pyszności.

 

Cele zajęć:

 

- kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych,

- zaznajomienie z głównymi składnikami pokarmowymi, które powinny  

  znajdować się w jadłospisie ucznia,

- poznanie roli witamin,

- bezpieczne posługiwanie się przyborami kuchennymi,

- umiejętność przygotowania zdrowej przekąski.

Przeczytano: 280 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: