Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

Aktualności

04 listopada 2017 17:16 | Aktualności

PIERWSZOKLASIŚCI DOŁĄCZYLI DO AKADEMII BEZPIECZNEGO PUCHATKA

 

 

 

Współczesny świat oprócz wielu możliwości rozwoju, niesie ze sobą także zagrożenia, których skala jeszcze kilka lat temu była zupełnie inna. Na bezpieczeństwo dzieci czyha wiele zagrożeń: podczas drogi do szkoły, w szkole, w domu, czy w czasie zabawy.

 

Ważnym elementem tych działań jest edukacja dzieci – uświadomienie rozmaitych niebezpieczeństw oraz nauczenie, jak ich unikać i jak postępować w razie ich zaistnienia.

 

„Akademia Bezpiecznego Puchatka” jest programem edukacyjnym, który wpisuje się w szczytną inicjatywę poprawienia bezpieczeństwa najmłodszych uczniów klas podstawowych.

 

Mimo, że materiały edukacyjne dotarły z miesięcznym opóźnieniem pierwszoklasiści nie ustawali w działaniach związanych z dbałością o bezpieczeństwo. Poznali najważniejsze znaki drogowe, projektowali własne, utrwalali zasady bezpiecznego zachowania się na drodze, pracowali w terenie, wykonywali ćwiczenia praktyczne, uczestniczyli w spotkaniu z policjantem i strażakiem – ratownikiem. Dzięki otrzymanym książeczkom z grami i zabawami będą mogli ugruntować wiedzę o zasadach ruchu drogowego, o tym, jak unikać zagrożeń i jak bezpiecznie spędzać czas w domu, w szkole i w czasie zabawy. Ponadto zdobędą wskazówki dotyczące udzielania pierwszej pomocy.


W ramach „Akademii Bezpiecznego Puchatka” po zakończeniu zajęć odbędzie się Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa będący podsumowaniem akcji Akademii Bezpiecznego Puchatka. Udział w teście jest obowiązkowym elementem programu. Po przeprowadzeniu testu, szkoła nabywa prawo do posługiwania się prestiżowym certyfikatem „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.


 Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej www.akademiapuchatka.pl/dla-dzieci, gdzie można znaleźć ciekawe gry ćwiczące pamięć, rozwijające koncentrację i logiczne myślenie.

Przeczytano: 247 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: