Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

Aktualności

31 października 2017 19:35 | Aktualności

"NASZĄ PASJĄ ŻYCIA SĄ ZWIERZĘTA..." - SPOTKANIE Z WETERYNARZEM


 

Październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt, w którym obchodzi się także Światowy Dzień  Zwierząt. Jest to doskonały moment na zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania swoich pupili, czym w ostatnim czasie zajmowali się pierwszoklasiści.


Przygotowali w kąciku przyrodniczym wystawę różnych zwierzątek, słuchali opowiadań na ich temat, pracowali z tekstem „Zwierzęta w naszym domu”, poznali różne rasy psów oraz wykonali prace plastyczne, wypełniając szablony tych zwierząt dowolnymi materiałami.


Na podsumowanie kręgu tematycznego „Zwierzęta domowe” odbyło się spotkanie z weterynarzem p. Janem Drzewieckim z gabinetu weterynaryjnego AXIS S.C. w Zagórowie. W spotkaniu uczestniczyły również dzieci z oddziału przedszkolnego, klasy „0”, również spragnione wiedzy w tej dziedzinie.


Zaproszony gość chętnie opowiedział na czym polega praca weterynarza i jak należy pielęgnować  zwierzęta  domowe. Przyniósł kilka narzędzi medycznych, leków i innych akcesoriów, by dogłębniej zobrazować słuchaczom omawianą problematykę. Przypomniał również  o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w kontaktach ze zwierzętami i o konieczności szczepień , akcentując motto codziennej pracy lekarzy tej specjalności – „Naszą pasją życia są zwierzęta. Robimy wszystko, by cieszyły się zdrowiem i dobrą kondycją przez długie lata”.


Uczniowie  bardzo aktywnie  uczestniczyli w spotkaniu. Opowiadali o pupilach, które mają w domu oraz zadawali  mnóstwo pytań na nurtujące ich wątpliwości dotyczące pielęgnacji zwierząt i chorób, które je dotykają.


Na zakończenie spotkania p. weterynarz przygotował słodką niespodziankę oraz książeczki o zwierzętach. Natomiast najmłodsi na ręce p. Jana złożyli podziękowanie i zaśpiewali piosenkę.

 

Przeczytano: 266 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: