Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

Aktualności

27 października 2017 19:21 | Aktualności

WYJAZD DO POZNANIA

 
W czwartek 26 października 2017r. został zorganizowany wyjazd do Poznania pod kierownictwem p. Jolanty Matuszewskiej we współpracy z nauczycielem religii p. Robertem Jarząbkiem.  W wycieczce uczestniczyli uczniowie z klasy VII Szkoły Podstawowej, a także uczniowie Gimnazjum z klas: IIa, IIb,  IIIa, IIIb, IIIc.


Opiekę nad młodzieżą sprawowali nauczyciele:
p. Marzena Jurga, p. Arkadiusz Ciesiółka,
p. Robert Jarząbek.


Wyjazd miał na celu:

  1. Doskonalenie umiejętności sportowych poprzez aktywną zabawę
    na Jumparenie.
  2. Aktywne i prozdrowotne spędzanie z rówieśnikami czasu po zajęciach szkolnych.
  3. Integracja młodzieży z obu szkół.
  4. Rozwój kulturalny poprzez obejrzenie seansu filmowego.
  5. Międzyszkolna współpraca nauczycieli.


W programie znalazł się wyjazd na Jumparenę oraz seans filmowy w Multikinie Malta. Młodzież wyjechała o godz. 13.30, a wróciła do Lądku około 22.30. Godziny spędzone na wycieczce zaliczamy do udanych. Młodzież przestrzegała zasad, zachowywała się kulturalnie, w przyjaznej atmosferze spędziliśmy czas.   Jedną z metod odreagowywania stresu i zmęczenia jest wysiłek fizyczny, który dobrze zrobił uczniom po całodziennej nauce.


Po dwugodzinnej zabawie, skokach na trampolinach i akrobacjach, udaliśmy się na posiłek. O godzinie 18.15 rozpoczął się seans filmowy pt; „Thor Ragnarok”, który przypadł młodzieży do gustu. Efekty specjalne oraz wartka akcja nie pozwoliły uczniom na nudę. W drodze powrotnej w autokarze uczniowie ujawnili swoje ukryte zdolności wokalne śpiewając różnorodne piosenki. Wyjazd okazał się trafioną atrakcją dla młodzieży.


Pragnę podziękować dyrekcji obu szkół p. Agacie Kopczyńskieji p. Adrianowi Walkowiakowi za umożliwienie zorganizowania wyjazdu, nauczycielom  za sprawowanie fachowej opieki, a także poświęcenie swojego wolnego czasu  p. Marzenie Jurdze, p. Arkadiuszowi Ciesiółce oraz  p. Robertowi Jarząbkowi, a także młodzieży za prawidłowe zachowanie i miłą atmosferę.


Jolanta Matuszewska nauczyciel języka niemieckiego, wychowawca kl. VII, pedagog.

Przeczytano: 296 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: