Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

Aktualności

22 października 2017 18:58 | Aktualności

JESIENNE PIĘKNO PRZYRODY W NADWARCIAŃSKIM PARKU KRAJOBRAZOWYM
Korzystając ze sprzyjającej, słonecznej pogody w czwartek 19 października pierwszoklasiści wyruszyli na pieszą wycieczkę do lasu, podsumowując blok tematyczny DARY JESIENI.


Najmłodsi wielozmysłowo poznawali przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowali las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznali różnorodność szaty roślinnej : drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy, paprocie oraz grzyby. Dużym zainteresowaniem cieszył się dąb północnoamerykański, którego czerwone liście jesienią pięknie się prezentują, choć samo drzewo jest gatunkiem inwazyjnym, wypierającym rodzime  dęby i inne drzewa.


Z uwagą słuchali odgłosów lasu, przyglądali się niezwykle pracowitym mrówkom, misternie utkanym sieciom pajęczym – ozdobionym kropelkami porannej rosy, tańczącym w powietrzu ważkom oraz brykającym w oddali sarnom.


Ponadto nauczyli się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpieli jego mieszkańcy. Doświadczyli, że las to źródło świeżego powietrza. Dlatego też wiele radości sprawiły wszystkim wędrówki po krętych ścieżkach oraz zabawy w milutkim piasku.


Był również czas na gromadzenie materiałów przyrodniczych, jesiennych „skarbów” – kolorowych liści, szyszek, kawałków kory.


Otaczająca przyroda Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego, wspaniałe widoki wzbudziły w dzieciach zachwyt. Możliwość bezpośredniego kontaktu z nią dostarczyła im wielu wspaniałych przeżyć i wzbudziła ogromną radość. Zajęcia te uświadomiły im, że przyrodę należy kochać i szanować jak przyjaciela oraz to, że także one są za nią odpowiedzialne.

 

Przeczytano: 295 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: