Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

Aktualności

20 października 2017 22:07 | Aktualności

JEM OWOCE I WARZYWA, BO TO DOBRZE NA MNIE WPŁYWA

                  Uczniowie klasy drugiej udowodnili, że warzywa i owoce są nie tylko bogatym źródłem witamin, ale dostarczają również mnóstwo świetnej zabawy. Dzieci wyczarowały z warzyw przepiękne kukiełki w postaci ludzików, zwierzątek, postaci z bajek, które swoją oryginalnością zachwyciły zarówno kolegów jak i nauczycieli. Własnoręcznie przygotowane kukiełki były wykorzystane do zabawy w teatr. Improwizacje teatralne sprawiły uczniom wiele radości, dzieci pobudziły wyobraźnię, w zaskakujący sposób ożywiły warzywne kukiełki. Następnie wszystkie prace zostały wyeksponowanew jesiennym kąciku przyrodniczym klasy drugiej.


Kolejnym etapem poznawania warzyw, było wykonanie surówki. Jak zwykle drugoklasiści do pracy zabrali się bardzo chętnie. Każdy miał własne stanowisko, narzędzia i niezbędne warzywa. Świadomi tego, jak ważne jest spożywanie warzyw i owoców dla zdrowia, z dużą satysfakcją wszyscy zajadali przygotowaną surówkę.

 

Przeczytano: 248 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: